Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

 НМТ на 200 – як це можливо: історії дніпровських розумників

 НМТ на 200 – як це можливо: історії дніпровських розумників
Наше місто • 0 переглядів • 1 хв читання

У буремні часи, коли навчання часто відбувається в укриттях, онлайн та під звуки сирен, особливої цінності набувають історії справжніх героїв освіти. Поки користувачі  соцмереж скаржаться на те, що Національний мультипредметний тест  цього року надскладний, чимало вчорашніх одинадцятикласників з Дніпра  отримали на іспитах максимальні 200 балів. Журналістка видання «Наше місто» поспілкувалась з деякими з них і дізналась, які це їм вдалося.

Єлизавета склала три предмети на 200 балів без репетиторів

 Випускниця дніпровського ліцею №139 Єлизавета Окпокоро склала НМТ з української мови, математики та історії України на максимум. Лише з англійської результат був трохи нижчим — 173 бали, але і тут вона продемонструвала чудову підготовку та здобула сертифікат першого ступеня на Всеукраїнській олімпіаді.  

– Коли я вийшла з сесії НМТ і побачила свої результати, я відреагувала спокійно, – згадує дівчина враження від власного успіху.  – Розраховувала на них, адже готувалась протягом всього шкільного навчання. Репетиторів у мене ніколи не було — все самостійно. Ще з п’ятого класу я поставила собі мету — золота медаль. Я глибоко вивчала кожен предмет, брала участь в олімпіадах, проходила тести минулих років, дивилася безкоштовні вебінари на YouTube — і все це допомогло досягти бажаного результату.

 Слова вчителів Лізи звучать не лише як компліменти. Ірина Подвєзко, вчителька англійської мови, розповідає про свою ученицю зі щирим захопленням.

– Ліза — це дитина, яка завжди говорить “Можна я?”, – підкреслює пані Ірина.  – Урок без цієї фрази з її вуст — рідкість. Вона ніколи не зупиняється, не лякається труднощів, навіть дистанційне навчання чи вимкнення світла їй не завадили. Вона завжди в пошуку. Напередодні НМТ Ліза отримала сертифікат першого ступеня на Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови — вдруге поспіль. І хоча до 200 балів на тесті з англійської не дотягнула, я дуже пишаюсь її успіхами.

Валентина Романченко, яка викладає математику, теж не приховує гордості за ученицю.

– Ліза — надзвичайно наполеглива дитина, – ділиться пані Валентина.  – Вона не просто правильно розв’язувала задачі, а пояснювала їх, як справжній вчитель. У ній було видно педагогічні задатки ще з 8 класу. Вона логічно структурує думки, все чітко формулює, ставить питання однокласникам, пояснює. Її 200 балів — закономірний результат постійної системної праці.

 Цікаво, що Ліза не витратила жодної гривні на репетиторів. Замість цього — безкоштовні онлайн ресурси, олімпіади, інтелектуальні курси, самоосвіта.

– Можна не витрачати кошти, але потрібно самоорганізуватись, – зазначає відмінниця.  – Треба оцінити свої сили й дисципліну. Я радила б для підготовки до НМТ YouTube-канали “ТурбоЗНО”, “ЗНОхаб” — там багато безкоштовного і якісного контенту. Також багато працювала з тестами  минулих років. Я сприймала НМТ як олімпіаду, тому не хвилювалась. Мене підтримували рідні й вчителі. Психологічна підготовка — це теж частина успіху. Не було паніки, був спокій. І вже після результатів ми святкували вдома — з мамою, бабусею, дідусем. Всі раділи.

 Єлизавета народилась і виросла в Дніпрі. Її батько родом з Нігерії, зараз живе та працює за кордоном. Вона любить українську мову, читає історичні романи, фантастику, детективи. Це розвиває мовне чуття і допомогло при підготовці. Особливо історичні книги — вони давали знання, які згодом стали у нагоді при складанні НМТ з історії. А от математика — це не просто предмет, це майбутня професія розумниці. Попри те, що в родині немає математиків (мама — музикант, тато — дипломат), Ліза впевнено обрала свій шлях.

– Я хочу вступити до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на спеціальність “Середня освіта. Математика”, – каже Єлизавета Окпокоро.  – Додатково, якщо буде можливість, планую вивчати програмування.  Хочу залишитись у Дніпрі і згодом викладати математику.

В одному ліцеї – одразу п’ять 200-бальників

У дніпровському ліцеї №22 — справжнє свято знань. П’ятеро випускників здобули найвищий можливий бал на Національному мультипредметному тесті.  Одна з них, Аріна Коротич, вразила усіх — дівчина отримала 200 балів  з двох предметів. Решта чотири вибороли максимальний бал з одного предмета.

– Цього року ліцей випустив 154 учні, – розповідає Наталія Ткач, директорка ліцею №22. – Хоча в нас завжди є ті, хто вражають своїми знаннями, у 2025-му маємо рекордну кількість 200-бальників. Це надзвичайно приємно. Вважаю, найвища нагорода — бачити успіхи наших учнів. Це доказ того, що навіть дистанційне або змішане навчання — не перешкода для тих, хто має мотивацію. Наші учні здатні долати будь-які випробування — вони не бояться труднощів. Їхній успіх — не випадковість. За кожною цифрою стоять місяці (а іноді й роки) підготовки, віра в себе, підтримка родини та вчителів. А ще — мрії, які тепер стали трохи ближчими.

Аріна Коротич приїхала до Дніпра з окупованого Бердянська у 2022 році. Незважаючи на переїзд і складні обставини, вона не просто швидко адаптувалася у нашому місті та у дніпровському закладі освіти, а стала однією з найуспішніших випускниць свого ліцею. На НМТ вона отримала 200 балів з української та англійської мов, 184 з математики та 160 з історії України.

– Я дуже щаслива, – зізнається Аріна.  – Готувалась сумлінно — щодня по годині, іноді більше. З української та англійської мов — самостійно, з математики займалась із репетитором. Секрет простий: я завжди добре вчилася, ще з молодших класів. А в старших ми щотижня писали тести на уроках, і це дійсно допомагало. Я вдячна своїм вчителям — особливо з української, з якою ми роками повторювали правила. Це була не стільки підготовка до тесту, скільки чудовий фундамент.

Аріна планує вступити до одного з  київських ЗВО  — розглядає КНУ ім. Т. Шевченка, Могилянку, КПІ. Вона мріє про ІТ і хоче вивчати прикладну математику.

– Мій брат вже живе в Києві, тепер ми плануємо переїхати туди всі разом, – ділиться планами дівчина.  – Це місто мені імпонує, так само як і можливості там. Хоча я ще не вивчала ІТ, я давно цим цікавлюсь — хочу працювати в сфері технологій. Мені важливо бути корисною і створювати щось справжнє. 

 Ярослава вабить кар’єра міжнародника

Ярослав Петрищев — ще один талановитий переселенець, цього разу з Луганщини. Випускник має хист до гуманітарного напряму, він здобув 200 балів з української мови, 194 — з історії України, 179 — з англійської та 173 — з математики.

– Готувався лише три місяці — з березня до початку тестів, – каже Ярослав. –  Але в мене була гарна база — ліцей дав міцний фундамент. Найлегшою для мене була історія — я зробив її за 20 хвилин. Математика далась найскладніше. А ось українську мову я люблю з дитинства. Коли вийшов із тестового центру, був у шоці, що отримав з цього предмету 200 балів. Думав, що буде хоча б одна помилка, але обійшлося.  Подзвонив мамі — і не зміг нічого сказати. Просто мовчав. Це був емоційний вибух після 4 годин напруги.

Ярослав мріє вступити на міжнародне право або міжнародні відносини, планує навчання в Києві. Гарні результати дають йому всі шанси вступу на бюджет.

– Мама плакала від радості, – згадує хлопець.  – Вона завжди вірила в мене. Вчителі також дуже підтримували — і в підготовці, і морально. Я багато займався ще й з друзями — вони допомагали мені з предметами, які краще знають. А у вільний час я збираю кубики Рубіка — маю колекцію з восьми штук. Ще люблю скелелазіння і читаю історичні романи. Підготовка до НМТ навчила мені розподіляти час, це мені ще не раз знадобиться. 

Єгор Науменко не користувався послугами репетиторів і не готувався до математики спеціально, але отримав з цього предмету завітні 200. Його інші результати такі: українська мова — 163, історія — 145, англійська — 155.

– Мені дуже подобається математика, – зізнається Єгор.  – Я просто старанно вчився в ліцеї, цікавився, щось шукав, запам’ятовував. Тому навіть без цілеспрямованої підготовки склав добре. Перед іспитом не нервував, був спокійний і впевнений, що отримаю 200 балів.  Мені завжди важливо розуміти матеріал, а не просто вчити. Це допомогло.

Єгор планує вступати на прикладну математику, розглядає Львів, Чернівці або Луцьк. Такий вибір зумовлений очним навчанням та відносною безпекою цих регіонів.

– Я закінчив музичну школу, люблю спорт, – зізнається розумник.  – Займався карате, баскетболом, плаванням. Зараз просто підтримую фізичну форму. За півроку до НМТ зосередився на навчанні — обмежив хобі, але не відмовився від них повністю. Я знаю, що потрібно знайти баланс. Мені допомогли вчителі — не лише з ліцею №22, а й з гімназії №46. І рідні також були поруч — їм я особливо вдячний. 

Іша Воронкіна  мріє викладати українську 

Іша Воронкіна отримала 200 балів з української мови, 179 — з англійської, 172 — з історії України, 147 — з математики. Вона планує вступити в один з дніпровських ЗВО на українську філологію.

– З української у мене була репетиторка ще з 9 класу, – зазначає Іша.  – Я завжди любила цей предмет — не тому, що мусила його вивчати, а тому що справді хотіла. Займалася регулярно, тому результат — закономірний. Перед іспитом хвилювалась, але все пройшло добре. Історія мене здивувала — я не очікувала такого високого балу. А математику я не люблю взагалі. Алгебра — не моє, зате геометрія подобається. Можливо, я стану вчителькою. Але поки не знаю, чи залишуся в освіті — це залежить і від зарплати, яку будуть отримувати вчителі.  У вільний час редагую відео, фотографії, малюю. Мені допомагає зосередитись кубик Рубіка — він завжди зі мною, навіть на іспиті був у рюкзаку. Це спосіб зняти стрес.

Камаль Воронкіна,  мама Іші, родом з Індії, але вже 25 років живе у Дніпрі. Вона малює традиційні індійські візерунки мехенді та викладає індійські танці. Її чоловік та син теж захоплюються малюванням.

– Я рада, що донька отримала такий результат, – ділиться Камаль.  – Вона сама обрала українську філологію. Ми поважаємо вибір наших дітей. Підтримуємо їх не тиском, а вірою в них.  Її брат теж вчився в ліцеї №22 і зараз викладає англійську.

У кожного 200-бальника попереду свій шлях. Але одна риса об’єднує всіх розумників – це наполегливість. Вони не просто добре вивчили матеріал — вони вірили в себе, працювали щодня і довели, що навіть у найскладніші часи можна досягати неймовірних результатів.

Фото Володимира Федорищева та Валерія Кравченка.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як складали у Дніпрі НМТ дорослі.

Категорія: Новини Дніпра, Освіта, Тема дня

0