Президент Володимир Зеленський заявив, що кожен, хто має доступ до державної таємниці, проходитиме регулярні перевірки на детекторі брехні. Відповідна норма міститься в законопроєкті, який глава держави ініціював і вже подав до Верховної Ради.
Про це він повідомив у своєму вечірньому відеозверненні.
«Уже сьогодні у Верховній Раді є мій законопроєкт – те, що обіцяв – для справедливості, для правоохоронних і антикорупційних органів. Повноцінні гарантії незалежності антикорупційних інституцій. Реальні можливості переконатися, що жодного російського втручання немає», – наголосив Зеленський.
За його словами, йдеться не лише про працівників НАБУ чи САП, а й про представників ДБР, Нацполіції та інших структур, що працюють з державною таємницею. Перевірки на поліграфі мають стати регулярними.
Також законопроєкт передбачає запобіжники проти можливих зловживань. Зеленський зазначив, що текст документа обговорювався з представниками правоохоронних органів, антикорупційних структур, а також з міжнародними партнерами України.
«Багато пропозицій – щоб долучилися європейські експерти: з Британії, Німеччини, ЄС. Я доручив уряду представити законопроєкт усім нашим партнерам і залучити весь необхідний експертний потенціал», – додав Президент.
У Національному антикорупційному бюро України повідомили, що перевірки на поліграфі буде здійснювати виключно Управління внутрішнього контролю Бюро, а не Служба безпеки України.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, яким по суті ліквідувала незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. За нього проголосували 263 депутати. У низці українських міст, зокрема й Києві, спалахнули масові протести проти закону про НАБУ та САП.
Після протестів Зеленський заявив, що готує новий законопроєкт, який "гарантує реальне зміцнення системи правопорядку в Україні, незалежність антикорупційних органів, а також надійний захист системи правопорядку від будь-якого російського впливу чи втручання". Цей крок привітали у Євросоюзі.