Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Навіщо росіянам Мілове на Харківщині; просування окупантів до Борової

Навіщо росіянам Мілове на Харківщині; просування окупантів до Борової
Об'єктив • 8 переглядів • 1 хв читання

Навіщо росіяни вперто штурмують поблизу Мілового на Харківщині – аналітики мають різні версії. Куп’янськ блищить на сонці від оптоволокна. Ворог використовує спеку та нищить врожай на Харківщині. «Русские сдаются» – уже навіть роботам. Про головні події війни в Харківській області та не тільки за тиждень – далі в огляді медіагрупи «Об’єктив».

Десятки боїв за добу відбувалися на півночі Харківщини протягом тижня. За зведеннями Генштабу, найбільш «гарячими» стали минулі вихідні. Командування ЗСУ інформувало про двадцять чотири бої на Південно-Слобожанському напрямку у зведенні сьомого липня. Про ще дев’ятнадцять – восьмого. Надалі інтенсивність дещо впала, але все одно залишалася високою. Окрім «традиційних» боїв за Вовчанськ, росіяни значно підвищили активність у прикордонні Куп’янського району та на плацдармі поблизу Дворічної. Регулярно у зведеннях Генштабу фігурували села Амбарне, Красне Перше, Кам’янка, Кутьківка та Западне. Утім просувань ворога в цих локаціях ані українські, ані міжнародні команди осінтерів не зафіксували. Водночас, десятого липня, аналітики Deep State повідомили, що ворог просунувся в бік Борової – в районі Зеленого Гаю та Борівської Андріївки. Наступного дня цю інформацію підтвердили й в Інституті вивчення війни, посилаючись на геолоковані кадри.

Чи не найгостріші бої розгортаються на прикордонні Куп’янщини. Там окупанти тиждень тому вдерлися до села Мілове. А тепер штурмують у бік Абмарного. Проте навіть мікроскопічний бліцкриг росіянам, схоже, вчергове не вдався.

“Ворог намагався просунутись в напрямку села Амбарне, але був зупинений. Потім він рухався в напрямку села Хатнє, але також був зупинений. На даний момент СОУ на тій ділянці обстановку стабілізували, подальшого просування ворожих військ немає”, – повідомив речник ОТУ «Харків» Павло Шамшин.

Перші невдачі окупантів не зупинили – про спроби штурмувати в бік Амбарного оборонці повідомляли майже щоденно протягом тижня. В аналітиків різняться версії щодо того, в чому може полягати задум російського командування.

“Якщо ми розглядаємо можливість подальшого розширення цього плацдарму на Осколі і знаємо про вторгнення в районі Вовчанська, то напрошується оперативне рішення. Це синхронізований удар на Великий Бурлук. 44-й корпус перекинув сюди, наскільки мені відомо, 128-му бригаду і ввели в бій на цьому напрямку. І противник зміг власне на напрямку на Великий Бурлук вклинитися до 4,5 км в наше прикордоння. Одночасно з плацдарму 6-та загальновійськова армія активізувала атакуючі штурмові дії в напрямку на Путникове та Кутьківку. Це якраз туди, по дорозі на Великий Бурлук. Очевидно, що противник прощупує оборону й на Вовчанському напрямку. Таким чином, що ми бачимо? Це рішення, воно нарощується, просто виходячи з динаміки розвитку ситуації, включаючи Куп’янський напрямок. Це з точки зору, скажімо так, послідовності рішення задач оперативного характеру командуванням противника, які пріоритети воно обере. Тому що 6-та армія, наскільки я розумію, в основному націлена на Куп’янськ”, – зазначив військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

Іншу версію щодо можливих планів окупантів висловив колега Машовця Олександр Коваленко. Він вважає, що наступом на Великий Бурлук, як і іншими атаками в різних прикордонних локаціях відволікають і розтягують сили оборонців України. Проте в появи росіян біля Мілового є й практична ціль – покращити забезпечення угруповання, яке наступає на Куп’янськ із півночі.

Порівнюючи події, що розгортаються на Харківщині, із ситуацією на Донбасі, в ОСУВ «Хортиця» відзначають, що все ж захоплення Куп’янська не є головним пріоритетом ворога. Утім самому прифронтовому місту від такої «не пріоритетності» аж ніяк не легше. За даними Куп’янської РВА, станом на десяте липня в райцентрі залишалося близько тисячі трьохсот жителів. На лівобережжі Осколу – приблизно така сама кількість. Повідомлення про поранених і загиблих від російських обстрілів і ударів FPV-дронів на Куп’янщині ХОВА, поліція та прокуратура публікують фактично щоденно.

Із настанням спеки російські удари все частіше спрямовані на знищення лісів і полів із врожаєм на Харківщині. Цього тижня ДСНС інформувала про десятки пожеж у природних екосистемах за добу. Наймасштабніша пожежа вирувала у прифронтовому Борівському лісництві. Також вигоріли декілька полів із пшеницею та ячменем у різних районах області. І це не випадковість, переконані у ХОВА.

Вперше в історії українські роботи взяли в полон окупантів. Це сталося на Харківщині, повідомила Третя штурмова бригада. Операцію провели без втрат і без участі піхоти. Для штурму російських позицій використали лише  дрони та роботизовані комплекси. Під час атаки, коли до зруйнованого бліндажа вже наближався наступний робот, росіяни написали на папірці: «Мы хотим сдаться» і розмістили його так, щоб побачила камера дрона. Дрони супроводили їх до позицій ЗСУ. Укріплення та лісосмуга перейшли під контроль захисників України.

8