На території села є скелі, печери, водоспади та цілющі джерела
Село Сарата Чернівецької області засноване на початку XVIII століття. У найкращі часи населення Сарати досягало 200 людей. Село колись було великим центром лісозаготівлі. Для цього тут, у свій час, побудували кляузу (дерев'яну дамбу) для сплаву лісу по річці. Зараз кляуза відновлена для потреб новоствореної ГЕС.
Мальовнича Сарата – одне з найвіддаленіших і важкодоступних сіл України, що вражає своєю природною красою.
На фейсбук-сторінці Національного природного парку "Черемоський", розповідають, що назва Сарата має румунське коріння і означає «солена». Ця назва невипадкова – вище хутора Слатина розташовані два джерела мінеральної води, з яких ще з давніх часів добували сіль. Вода тут – унікального складу: бромно-хлоридно-натрієво-кальцієвого типу, мінералізована, цілюща.
Серед природних скарбів Сарати, ландшафтний заказник загальнодержавного значення «Чорний Діл», який знаходиться уздовж дороги від центру села до хутора Перкалаба.
Карстово-спелеологічний заказник «Молочно-братський карстовий масив» – тут розташована найглибша вертикальна карстова печера Чернівецької області. Її глибина становить 37 метрів.
Комплексна пам’ятка природи «Білий потік» – унікальне родовище вапняку та осередок рідкісної флори, занесеної до Червоної книги.
А ще в Сараті є мальовничий водоспад Кортузіанський, відомий місцевим під назвою Сикало. Він розташований поблизу хутора Слатина. Вода тут – напрочуд смачна та цілюща!
Якщо хочете побачити справжні перлини українських Карпат – вам неодмінно потрібно відвідати Сарату.
Інформацію для публікації надав Олександр Шкурідін - краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України, голова ГО «Інститут громад».