Яку сіль не можна використовувати для консервації / © unsplash.com
У програмі «Сніданок з 1+1» з’ясували, що головна причина провалу багатьох консервацій — не в рецептах і не в банках, а в солі, яку господині масово купують у супермаркетах. Йдеться насамперед про імпортну, переважно турецьку сіль, до складу якої входить добавка Е536 (фероціанід калію). Це так званий антизлежувач — речовина, яка запобігає злипанню солі, але в процесі консервації вона шкодить.
Біохімікиня Ольга Гуренко пояснює, що такі домішки руйнують природні процеси ферментації. Як результат — замість апетитних хрумких огірків чи ароматної квашеної капусти господині отримують слизьку субстанцію, а консервації починають бродити і навіть вибухають. До того ж овочі пліснявіють, втрачають хрумкість і привабливість.
Тільки натуральну: кам’яну або морську, без жодних домішок, бажано крупного помолу.
У складі має бути вказаний лише натрій хлорид (NaCl), без згадок про Е536, Е535 чи Е538.
Йодована сіль також не підходить, адже йод гальмує процеси бродіння.
Хоч Україна має власні родовища, наприклад у Львівській області, у магазинах здебільшого представлена турецька сіль. Причини — у простішій логістиці, нижчій ціні імпорту та недосконалому маркуванні. Більшість покупців просто обирають привабливу упаковку, не вчитуючись у склад.
Сіль — це не просто буденна приправа. Її якість і склад напряму впливають на безпечність і смак домашніх запасів на зиму.