Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

На Дніпропетровщині зафіксували водяного скорпіона: що це за комаха та чому її укус небезпечний

На Дніпропетровщині зафіксували водяного скорпіона: що це за комаха та чому її укус небезпечний
Наше місто • 6 переглядів • 1 хв читання

На Дніпропетровщині зафіксовано появу водяного скорпіона – хижої комахи, укус якої може спричинити алергічні реакції та навіть інфекції. Про це розповів доцент кафедри біорізноманіття та екології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Віктор Бригадиренко. Ця незвичайна комаха, що мешкає у водоймах регіону, відіграє важливу роль в екосистемі, але становить потенційну загрозу для людини, пише «Наше місто» з посиланням на Суспільне. Дніпро.

Водяний скорпіон – це хижа комаха, що проживає у малопроточних водоймах, таких як ставки, заводі річок чи великі калюжі з глибиною щонайменше 20 сантиметрів. За словами Віктора Бригадиренка, ці комахи мають крила і здатні перелітати на відстань до трьох кілометрів, що дозволяє їм поширюватися між водоймами.

«Чим чистіша водойма і чим далі вона розташована від промислових підприємств, тим різноманітніший її видовий склад. Ми навіть не уявляємо, скільки десятків видів мешкає у наших водоймах», – зазначив науковець.

На ранніх стадіях розвитку водяні скорпіони харчуються личинками, довжина яких не перевищує семи сантиметрів. Дорослі особини полюють на невеликих безхребетних тварин, відіграючи ключову роль у підтримці здоров’я водних екосистем. «Це обов’язковий елемент екосистеми. Вони винищують ослаблених безхребетних, що сприяє оновленню генофонду водойм. Водяні скорпіони – одні з наймасовіших хижаків у наших водоймах», – пояснив Бригадиренко.

Проте укус водяного скорпіона може бути небезпечним для людини. Під час укусу комаха вприскує травні ферменти, разом з якими в організм потрапляють залишки водоростей і бактерій, що містяться на її хоботку. Ці бактерії можуть викликати алергічні реакції або інфекції. «Живі мікроорганізми проникають у тканини і, залежно від імунітету людини, можуть поширюватися кров’ю, викликаючи збільшення лімфатичних вузлів», – наголосив науковець.

Віктор Бригадиренко закликає бути уважними та звертатися до лікаря, якщо після укусу водяного скорпіона з’являються ознаки збільшення лімфатичних вузлів або інші тривожні симптоми. Своєчасне звернення до медиків допоможе уникнути ускладнень.

Мешканцям Дніпропетровщини, які відпочивають біля водойм, радять бути обережними, особливо у місцях із стоячою водою. Уникайте контакту з комахами у воді та на її поверхні, а у разі укусу негайно обробіть місце укусу антисептиком і спостерігайте за станом здоров’я.

Поява водяного скорпіона на Дніпропетровщині нагадує про важливість збереження чистих водойм і пильності під час відпочинку на природі. Ця комаха, попри свою екологічну користь, може становити загрозу, якщо не дотримуватися обережності.

Нагадаємо, раніше ми писали: Одна з найстаріших у місті: 10 цікавих фактів про вулицю Робочу, які ви не знали.

 Фото: Facebook/Олена Куманівська.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

6