Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Мобілізація в Україні: чи можуть забрати в армію з подвійним громадянством

Мобілізація в Україні: чи можуть забрати в армію з подвійним громадянством
Наше місто • 4 переглядів • 1 хв читання

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, ухвалений Верховною Радою, що передбачає запровадження множинного громадянства. Цей закон відкриває нові можливості для української діаспори та осіб із кількома громадянствами. Але водночас виникає низка практичних запитань: що тепер робити тим, хто вже має другий паспорт та чи можуть їх мобілізувати? Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Fakty.

Особа, яка має громадянство України та водночас інше громадянство, підлягає мобілізації на загальних підставах.

Як пояснює адвокат, в Україні діє принцип єдиного громадянства, закріплений у статті 4 Конституції. Це означає, що у правових відносинах з державою така особа визнається виключно громадянином України, незалежно від наявності громадянства іншої країни.

«Наявність іноземного паспорта не впливає на обов’язок служби в армії і не звільняє від мобілізації», – зазначає адвокат. 

Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», всі військовозобов’язані громадяни України підлягають мобілізації незалежно від наявності другого громадянства, якщо не мають законної підстави для відстрочки або не визнані непридатними до військової служби. Таким чином, мобілізація осіб з подвійним громадянством є правомірною.

Чоловіки з подвійним громадянством підлягають мобілізації на загальних підставах.

«Якщо така особа не пройшла процедуру припинення українського громадянства через подання заяви, схвалення її Президентом України та видання відповідного Указу, то вона зберігає статус громадянина України», – говорить правниця.  

Як зазначають у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, наявність іншого громадянства не впливає на ведення обліку військовозобов’язаних. Відповідно до роз’яснень адвокатів, усі громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані, незалежно від наявності громадянства іншої держави.

«Ба більше, ухилення від мобілізації, у тому числі шляхом використання іноземного паспорта для виїзду за кордон, може кваліфікуватися як адміністративне або кримінальне правопорушення», – резюмувала адвокатка.

Раніше ми писали, мобілізація без бусифікації: як зробити її більш ефективною для дніпрян.

Також ми писали, мобілізація в Україні 2025: чи можуть представники ТЦК заходити у житло без дозволу.

Ми повідомляли, мобілізація ВПО в Україні: хто має право на відстрочку.

Категорія: Новини Дніпра, Україна

4