Loqal – новинний агрегатор Loqal
Війна

Між життям і смертю: як медики на фронті рятують поранених просто під обстрілами

Між життям і смертю: як медики на фронті рятують поранених просто під обстрілами
РБК-Україна • 4 переглядів • 1 хв читання

Військові медики на передовій перебувають у постійній бойовій готовності. Їхнє завдання - евакуювати і рятувати поранених просто під час обстрілів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розповідь медиків 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола.

Санітарна інструкторка медичного пункту артилерійського дивізіону з позивним "Мага" зазначила, що повсякденне життя у медиків на фронті зазвичай напружене - вони завжди в очікуванні, що надійде дзвінок і потрібно буде виїжджати на евакуацію.

"Найчастіше це акубаротравми, контузії в основному і багато осколкових поранень", - розповіла вона.

За її словами, екіпірування завжди має бути під рукою: рюкзаки, аптечки, робоче місце в машині.

"Кожен рюкзак складений особисто під людину, і кожне робоче місце в машині так само - кому як зручно", - додала вона.

Санінструктор із позивним "Ді" розповіла, що на евакуації працює два екіпажі. Один вивозить соматичних хворих до медзакладів, другий надає допомогу пораненим військовослужбовцям.

Своєю чергою водій евакуаційного автомобіля з позивним "Шумахер" пояснив, що допомагає бойовому медику та санінструктору, займається вантаженням і доставкою поранених на стабілізаційний пункт.

"Швидкий підйом, якщо серед ночі. Швидкий старт, розбиті дороги. Ну і небезпека - насамперед. Дістатися до точки, щоб нічого не літало, не прилітало. А головне - знайти ту точку. Коли я забираю "300" (пораненого - ред.), я привожу "300", а не "200" (загиблого - ред.). Це найбільша мотивація", - додав він.

Фельдшер медичного пункту з позивним "Тарік" зазначив, що коли пролунає команда на виїзд - медики мають лише "пару секунд" на збори. За цей час необхідно вдягнути засоби захисту і сісти в машину, щоб якомога швидше приїхати до пораненого.

"Напевно, 75% моїх евакуацій були саме під обстрілом, тому що не знаєш, коли він прилетить", - підкреслив захисник.

За його словами, одного разу довелося забирати шістьох поранених за раз.

"Ми всіх вчасно забрали, всіх довезли до стабілізаційного пункту, і всі живі-здорові. Мотивує те, що ти рятуєш життя", - додав "Тарік".

Тимчасовий виконувач обов'язків начальника медпункту артдивізіону з позивним "Док" впевнений, що головне в роботі медика - швидкість і якість.

"Той самий джгут можна замінити чим завгодно", - підкреслив він.

Начальник медпункту 44-ї бригади з позивним "Сократ" також додав, що на першому місці - збереження життів і здоров'я бійців.

Нагадаємо, з 2023 року в Україні 27 липня відзначають День медика. Того року відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський.

Цього дня традиційно висловлюють вдячність і вітають усіх, хто працює у сфері медицини.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

4