Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Мистецтво бути собою: у Дніпрі відкрилася виставка художниці Юлії Мамрак

Мистецтво бути собою: у Дніпрі відкрилася виставка художниці Юлії Мамрак
Наше місто • 4 переглядів • 1 хв читання

12 липня в Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді відбулося відкриття персональної виставки художниці з міста Самар Юлії Мамрак. Це перша персональна експозиція Юлії у Дніпрі. Раніше її роботи вже експонувалися в Каневі, Києві та Самарі, пише “Наше місто”.

Юлія Мамрак займається мистецтвом із 16 років. Попри фізичні обмеження, вона професійно розвивається в художній справі, бере участь у престижних виставках, здобуває нагороди на міжнародних конкурсах. Її картини зберігаються в приватних колекціях у Франції, Німеччині та Болгарії.

«Я зазвичай малюю олівцем і роблю це під музику. Це приносить мені задоволення. Часто подорожую по місту – це теж надихає. Люблю малювати повільно, з душею, і радію, коли з цього виходить щось красиве», – ділиться Юлія.

Свій творчий шлях Юлія розпочала зі шкільних виставок. Викладачі відразу розгледіли її талант і запропонували представляти роботи на ширший загал. Спочатку це були прості й невеликі за форматом картини, однак з роками художниця вдосконалювала техніку й відкрила для себе нові жанри та композиційні підходи.

«Раніше я просто малювала грибочок – без фону, без оформлення. А зараз обов’язково додаю фон і деталі. Я позитивна людина, і мені хочеться, щоб мої роботи також дарували позитив людям», – розповідає художниця.

“Мистецтво бути собою” саме таку назву має виставка, що відкрилася в бібліотеці. Картини Юлії – це особисті історії, присвячені близьким, рідним та друзям. В одній із робіт художниця зобразила військового родича, якого підтримувала, коли той перебував у зоні бойових дій.

Мистецтво для Юлії – це не лише творчість, а й важливий спосіб комунікації. Її підтримує мама – Світлана Мамрак, яка з самого початку допомагала доньці знайти своє покликання.

«Вона сумує за своїми викладачами. Але мені здається, що їй хочеться не так малювати з ними, як просто поспілкуватися. Бо вони стали для неї рідними людьми. Це було не лише навчання, а й тепле, живе спілкування», – згадує мама художниці.

Першою наставницею Юлії стала Олена Андрющенко. Для неї це був перший досвід роботи з дитиною з особливими потребами, і, як вона зізнається, не завжди було легко. Але саме працьовитість і наполегливість учениці стали джерелом натхнення.

«Іноді вона так старалася, що на її долонях з’являлися почервоніння. Зараз Юлія – член Канівської спілки художників. Для мене велика честь, що я мала змогу працювати з нею», — ділиться викладачка.

Організатори виставки зазначають: роботи Юлії приваблюють своєю щирістю, яскравістю та глибиною. За словами заступниці директорки бібліотеки Наталії Спаріхіної, саме це й стало головною причиною, чому виставка була реалізована.

«Наші двері відкриті для всіх. Але ми особливо щасливі, коли можемо допомогти молоді розвиватися. Її наївне мистецтво торкає – просте, барвисте, життєствердне. Воно справді додає людям світла», – зазначає Наталія.

Гості виставки поділилися враженнями. Відвідувачка Поліна зізнається, що вперше побачила подібні роботи й була захоплена незвичністю стилю та загальною атмосферою події.

«Це щось зовсім нове. Воно не схоже ні на що інше. Роботи притягують увагу, викликають щире задоволення. Хочеться й надалі приходити на такі виставки», – каже вона.

У майбутньому бібліотека планує організувати ще кілька виставок художників із Самара. А Юлія – продовжувати малювати, надихати людей і прославляти Україну через творчість.

«Не зупиняйтеся. Малюйте, працюйте — і мрія обов’язково здійсниться», – звертається Юлія до початківців.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні випустили нову монету номіналом 5 гривень: як виглядають гроші.

Категорія: Відео, Новини Дніпра, Новини Культури Дніпра

Позначки: Головне, культурне життя дніпра

4