Багато хто не знає, що в Броварах ще наприкінці січня 2025 р. змінився начальник ТЦК та СП: на зміну Юрію Бурляю, який працював із початку листопада 2022 р. до січня 2025 року, прийшов Юрій Теплюк. Точніше, замінив на цій посаді Бурляя, рідні та близькі якого, за інформацією Слідство.інфо, набули майна на 1 млн доларів.
Новий керівник виявився досить контактним, відповів ну майже нам всі поставлені запитання. Перша зустріч була недовгою, але продуктивною.
✔️Теплюк Юрій Олександрович, 40 років. Народився, виріс і мешкає у Броварах. Закінчив школу №8, факультет «правознавство» у військовому інституті Київського університету ім.Шевченка. Працював юристом, потім – служив у війську за контрактом. На початку повномасштабного вторгнення приєднався до ДФТГ «Манеж», згодом пішов добровольцем у ЗСУ. Воював у Бахмуті, на Харківщині. У Броварському ТЦК залишився після ротації в 2022 році. Начальником Броварського ТЦК та СП призначений 31 січня 2025 р.
Одружений, із дружиною виховують двох неповнолітніх доньок.
«У нас 80% – це люди, переведені з військових частин через поранення, серед них понад 60% працівників, які мають інвалідність. Проте попри травми і втому продовжують служити, бо знають, навіщо це роблять. Також у ТЦК служить близько 30% жінок. Частина з тих, хто приходить до нас із бойових частин, із певних причин не погоджуються виконувати ті завдання, що стоять перед працівниками ТЦК, частина – розуміють головне завдання районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки – наповнення війська військовослужбовцями. Броварське ТЦК та СП в області не найгірше справляється з цим завданням. Якщо ТЦК не справлятимуться, – НІЩО не убезпечить від призову в російську армію. Тобто, хто не хоче служити в українській армії і захищати свою землю, служитиме примусово в армії ворога».
✅️Про «підходи» роботи ТЦК в 2022-му і 2025- му році
«На початку повномасштабної війни був навіть надлишок добровольців, нині ж їх – одиниці. І це, переважно, ті, хто був демобілізований за станом здоров’я після служби в ЗСУ. Їм складно в тилу адаптуватися психологічно. Особливо тим, хто на фронті пробув 2-3 роки: вони повертаються додому і в них виникає багато «Чому?». Найперше, ЧОМУ одні на фронті воюють, а інші в цей час живуть у тилу в своє задоволення? Ми не каральний орган і не вишуковуємо когось конкретно і спеціально, щоб мобілізувати ( окрім тих, хто є злісним порушником), ми працюємо для тих, хто зараз на фронті по 2-3 роки і потребує підміни на час відпустки задля елементарного відпочинку. А в нас виходить, що «не всі народжені для війни», «я не служив раніше», «в мене не виходить»… Є частина, що навіть не знають свого статусу як військовозобов’язаного ( солдат, офіцер). Одні реагують спокійно, коли доставили в ТЦК, інші – плачуть і кричать, по третіх приходять дружини чи матері. Це нонсенс, коли за 40-річного чоловіка приходить просити мати. Він чимось особливий від інших хлопців та дівчат, які служать?».
✅️Через перевірки ТЦК на блокпостах, ранком великі черги на Київ. Чи можна цього уникнути?
«Інших методів мобілізації на цьому етапі не має.
Чомусь деякі громадяни вважають, якщо вони не в розшуку ТЦК, то нікому нічого не винні і дуже обурюються, навіщо їх везуть у ТЦК. Є люди, які оновили дані в Резерві+, але жодного разу в ТЦК не приходили, бо вважають, що все гаразд. Але навіть у Резерві+ написано статус «військовозобов’язаний», а дещо нижче – «підлягає призову». Те, що людина не хоче призиватися – третє питання. На жаль, нині війна і в нас із 2014 року та 2022- го мобілізація НЕ добровільна, добровільний нині контракт, де людина з переліку військових частин може обрати, де вона хотіла б служити».
✅️Про викриті способи ухилення від служби
«Люди беруть відношення з військової частини і ходять із ними по пів року, ніби проходять ВЛК. Або коли вже громадянин потрапив у ТЦК, починають нам дзвонити з військових частин, що ця людина їм потрібна. Для таких випадків у нас одна відповідь: якби він приніс своє відношення вчора – воно б розглядалося і було враховане, в іншому випадку – ні, пізно».
«Членство в ДФТГ не звільняє від мобілізації. Там мають служити ті, хто має відстрочку, бронювання, або не підлягає мобілізації за станом здоров’я. Призов дієздатних учасників ДФТГ здійснюють за територіальним принципом: військовозобов’язаних зараховують до підрозділів, які діють у межах регіону, де вони проживають».
«Для проходження ВЛК можна записатися в Резерв+. Кому ВЛК дуже необхідно пройти якнайшвидше – це можна зробити в Березані чи Баришівці – там значно менші черги».
✅️ Робота ТЦК в умовах небезпеки терактів
«У рамках превентивних заходів, облаштовуються місця розосередження працівників. Безпосередньо в ТЦК на вул. Героїв Небесної Сотні прийом громадян проводиться дуже обмежено, а надалі не проводитиметься взагалі. ❗️Заяви на відстрочку та пакет документів прийматимуться виключно через пошту. ❗️Штрафи ТЦК можна заплатити онлайн у Резерв+».
У кінці розмови Юрій Олександрович пообіцяв залишатися на зв’язку та за необхідності надавати коментарі.