30 червня відзначають Міжнародний день парламентаризму, Всесвітній день соціальних мереж, Міжнародний день астероїда. Православна церква вшановує пам’ять Всіх святих; Собор 12 апостолів. Куди піти у Дніпрі сьогодні, знає “Наше Місто”
Ця глибоко емоційна виставка народилася з болю – картин, які створили мами, сестри, дружини загиблих оборонців Маріуполя. Те, що починалося як арттерапія, перетворилося на художній голос втрат і водночас – силу любові, яка перемагає смерть. Проєкт ініційований Вірою Литвиненко – мамою загиблого захисника з позивним «Вектор» і головою ГО «Серце назовні». Центральне місце в експозиції займає її робота «Кохання у Всесвіті» – візуальне втілення пам’яті, яка не стирається часом.
Виставка вже побувала в Києві та подорожувала навчальними закладами України. У Дніпрі вона отримує нове життя, щоб дати простір для розмови про втрату, віру і пам’ять.
Де і коли: «Mariupol Reborn» у Дніпрі (вул. Княгині Ольги, 11)
Виставка «Азов. Янголи Маріуполя» – це візуальна присвята воїнам полку «Азов», які тримали оборону зруйнованого, але нескореного міста. В експозиції – понад 250 портретів бійців, які загинули в боях за Маріуполь або стали жертвами теракту в Оленівці. Ці портрети вже побачили мешканці багатьох міст України. Символічно, що виставка в Дніпрі розміщується саме в музеї, де щодня триває розмова про сучасну війну, її ціну та героїв.
Де і коли: Музей сучасної російсько-української війни (Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16)
Світ тварин залишається багато в чому ще непізнаним і таємничим, і щодня, спілкуючись із нашими вихованцями, ми дізнаємося про них багато нового та цікавого. Одним із основних напрямків роботи нашого зоопарку є просвітницька діяльність. Гостей нашого зоопарку ми поєднуємо в невеликі групи, які зустрічає екскурсовод — провідник у таємничий та загадковий світ живої природи. Він розповість про кожного вихованця і допоможе «доторкнутися» душею до кожної тварини та полюбити їх усім серцем.
Тварини сильніші за нас. Тварини швидше за нас, чутливіші і добріші. У дикій природі вони незалежні від нас, але дуже потребують турботи і захисту, якщо виросли і народилися в неволі.
За гарним зовнішнім виглядом наших вихованців, їх здоров’ям та веселим грайливим настроєм стоїть велика, копітка щоденна праця співробітників з догляду за тваринами, цих людей недаремно називають «Служниками зоопарку». Вони служать тваринам, роблячи все можливе, щоб жителі нашого зоопарку жили, розвивалися та розмножувалися у комфортних для них умовах.
Наші вихованці були народжені у стінах зоопарку або врятовані від загибелі дикої природи. І ми ставимося до них як до дітей. Ми дуже хочемо, щоб дбайливе та турботливе ставлення до тварин передалося і вам, наші дорогі відвідувачі! Запрошуємо всіх на захоплюючу екскурсію у супроводі фахівців-біологів, які познайомлять вас із цим тендітним, прекрасним та таємничим світом тварин. Отримайте свою порцію любові та натхнення під час спілкування з нашими вихованцями!
Де і коли: 10:00 – 20:00 парк Лазаря Глоби, з боку Центрального ринку, 150 грн, 2 квитка – 140 грн/люд; 3-9 – 130 грн/люд, від 10 – 80 грн
«Дивлячись у розриви ІІ» зосереджує увагу на пейзажі, території, біотопі як альтернативах ідеологічно організованому «видовищу історії». Проєкт містить дві «виставки у виставці». Перша — «Острівці вразливого» — розповідає про чуттєвість, що не збігається з риторикою «незламності», але водночас існує поруч із нею в трансформованій війною дійсності. Друга — «Казка про рукавичку» — звертається до колекції галереї Артсвіт як до «ландшафту мистецтва», де художні твори утворюють щільну мережу зв’язків. Окремі об’єкти з-поза колекції реагують на її теми, збагачуючи наявний контекст.
Куратор виставки Нікіта Кадан у своєму проєкті розгортає ідеї української історії мистецтва як історії розривів, перерв, втрат, самоцензури, трансформацій та безнастанного руху. Він пропонує бачити виставку як фланерство ландшафтом катастрофи — не для того, щоб його класифікувати, а щоб бути в ньому, блукати й бачити зв’язки неочевидні, нецентровані, позбавлені ієрархії. Тут провінція не підпорядкована центру, а стоїть із ним нарівні; тут мистецтво розпадається на фрагменти, які самі створюють нову систему координат.
Проєкт ставить питання: що робити, коли твоя периферія стає епіцентром світової уваги — а потім знову зникає з радарів? Чи можлива нова мапа мистецтва, у якій розриви — це і є форма цілості?
«Ця виставка – про обумовлені страшними і веселими обставинами українського життя способи дивитись на мистецтво. Вона про те, як дивитись на мистецтво крізь призму “згорів сарай, гори і хата”. Її, цю виставку, можливо прочитати як проєкт музею, в якому бажання утвердити владу через написання історії вже зазнало поразки. Чи як нестабільну систему, в якій “класичні”, “сучасні”, “маргінальні”, “актуальні” автор_ки, опиняються за межами своїх звичних ніш та місць у класифікації. Як рухомий ландшафт мистецтва, який миттєво робить будь-яку мапу застарілою. Або як оповідь про вкрадене минуле, відтворена за його тінями та відлуннями, – із повною готовністю до того, що ці тіні та відлуння ошукають тебе й заведуть на манівці», — Нікіта Кадан
Де і коли: галерея Артсвіт та Центр сучасної культури у Дніпрі, Крутогірний узвіз 21а, Дніпро. Вхід через скляні двері з боку Успенської площі
Раніше ми писали про таємниці Севастопольського парку Дніпра
Категорія: Афіша, Новини Дніпра
Позначки: Афіша Дніпра, Головне