Зазвичай діти потрапляють у дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит" швидкою медичною допомогою або за направленням.
Та чи можуть батьки самостійно привезти дитину на огляд, і в яких випадках це можливо?
В НДСЛ "Охматдит" розповіли для "УП. Життя" в яких випадках можуть госпіталізувати дітей у заклад та як виглядає процедура.
У лікарні пояснюють: приймають дітей віком від 0 до 18 років. Звертатися можна з будь-якими станами, окрім захворювань серцево-судинної системи та деяких інфекційних патологій, які лікуються у спеціалізованих закладах.
При появі певних симптомів дитина може потрапити в лікарню у кількох випадках:
В такому випадку сімейний лікар або педіатр має дати електронне направлення на госпіталізацію у відділення відповідного профілю.
Після цього батьки з дитиною, скориставшись інформацією, зазначеною на сайті лікарні, мають зв’язатися з її працівниками та узгодити дату огляду чи планову госпіталізацію.
Якщо є потреба в отриманні консультації конкретного вузькоспеціалізованого фахівця – це можна зробити за наявності електронного направлення до даного лікаря. При цьому потрібен попередній запис через систему електронного запису.
Водночас звернутися до лікарів закладу можна і самостійно, без направлення. Проте така консультація буде надана на платній основі по затверджених тарифах.
В разі появи в дитини симптомів, які потребують негайної медичної допомоги – батьки з дитиною можуть звернутися до лікарні "Охматдит" як самостійно, так і за допомогою швидкої допомоги.
У випадках гострих станів, які виникають раптово і не є плановими, госпіталізація до закладу може здійснюватися в будь-який день та час доби.
Для екстрених випадків та звернень через "швидку допомогу" направлення не вимагаються.
Водночас в лікарні "Охматдит" наголошують: у разі виклику швидкої допомоги важливо враховувати, що пацієнта доправляють не за його бажанням, а згідно з офіційно затвердженим маршрутом госпіталізації, який у Києві встановлюється міськими органами охорони здоров’я.
У більшості випадків це означає, що пацієнт буде доставлений не до лікарні "Охматдит", а до тієї установи, яка передбачена маршрутом для конкретної патології.