Департамент територіального контролю міста Києва повідомив, що готує апеляційну скаргу на рішення Київського окружного адмінсуду у справі, яким частково скасували окремі пункти Положення, що регулює розміщення в Києві тимчасових споруд. У Департаменті вважають, що документ є важливим для столиці, а формальні підстави для скасування судом всього рішення Київради були відсутні.
Про це КВ розповіла керівниця пресслужби Департаменту територіального контролю виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) Марія-Тереза Шибанова, коментуючи матеріал “Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски”.
“Київський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов громадської організації «Союз підприємців України» щодо рішення Київської міської ради від 13 червня 2024 року № 915/8881, яким затверджено Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення. Рішенням суду було скасовано пункти 6.4, 6.5 та 6.6 цього рішення”, – розповіла Марія-Тереза Шибанова.
За її словами, у решті вимог суд відмовив позивачеві, тож Департамент планує оскаржити це рішення в Шостому апеляційному адмінсуді шляхом подачі апеляційної скарги.
“Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийнятті постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду”, – зауважили в пресслужбі.
Також, коментуючи інформацію у матеріалі, пресслужба підкреслила, що питання на продовження дії паспортів прив’язки регулюється рішенням Київської міської ради №4747/4788 від 23 червня 2022 року «Про внесення змін до пункту 4 рішення Київської міської ради від 30 березня 2022 року Nº 4551/4592 «Про деякі питання комплексної підтримки субʼєктів господарювання міста Києва під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року Nº 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року Nº 2102-IX».
“Суд постановив, що Київська міська рада дотрималась належної процедури прийняття спірного нормативно-правового акту і не порушувала вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”. “Рішення щодо їх врахування приймається постійною комісією, до сфери відання якої належить супроводження розгляду проєкту регуляторного акта у відповідній раді, та депутатами відповідної ради під час представлення проєкту регуляторного акта на пленарному засіданні сесії”, – додала Шибанова.
За її словами, Київрада діяла в межах своїх повноважень щодо розпорядження комунальної власності, які реалізує шляхом прийняття відповідних рішень.
У пресслужбі додали, що положення є частиною системної реформи вуличної торгівлі, яка вже дала результати: скорочено кількість тимчасових споруд, збільшено надходження до бюджету, а розміщення МАФів, поштоматів, водоматів, електрозарядок та терміналів відбувається за єдиними правилами для всіх підприємців виключно через систему “Prozorro.Продажі”.
Нагадаємо, що раніше столичні підприємці заявили про отриманні перших “проміжних” успіхів в судовій справі щодо оскарження Положення, що регулює всі питання розміщення в Києві тимчасових споруд (ТС, кіоски, МАфи), засобів пересувної торгівлі, станцій зарядки електромобілів, платіжних пристроїв, вендингових автоматів тощо.
Раніше суд першої інстанції скасував три його пункти, якими було передбачено, що столична влада не продовжуватиме терміни дії договорів на встановлення існуючих ТС. Тоді у суді визначили, що Київрада, приймаючи відповідне рішення у 2024 році, порушила вимоги Кабміну, який ще на початку повномасштабного вторгнення наклав мораторій на “утиск підприємців” до кінця війни.
Читайте: Війна за вуличну торгівлю: столичні підприємці почали ламати правила, що “ламають” кіоски