Пристрій завдовжки близько 2 см і вагою всього 0,3 грама, натхненний комахою, має два крихітних крила і три веретеноподібні ніжки. За словами експертів, його мізерні розміри ускладнюють його виявлення за допомогою звичайних радіолокаційних систем. Китайська оборонна науково-дослідна установа представила дрон-шпигун, який дуже нагадує комара.
Біонічний мікродрон був продемонстрований на державному військовому телеканалі Китаю CCTV-7 20 червня.
“Ось у мене в руці робот, схожий на комара, – сказав телеканалу Лян Хесян, студент Національного університету оборонних технологій (NUDT).
“Мініатюрні біонічні роботи, як цей, особливо підходять для інформаційної розвідки і спеціальних місій на полі бою”, – додав він.
За інформацією корейської газети Chosun Ilbo, крила можуть махати зі швидкістю 500 разів на секунду.
Тонкий, як палиця, корпус оснащений датчиками, призначеними для прихованого спостереження та інших військових операцій.
Команда також представила прототип з чотирма крилами, керованими за допомогою смартфона, повідомляє South China Morning Post.
Хоча в повідомленні не розкривається, які саме дані він може збирати, експерти кажуть, що його мізерні розміри ускладнять його виявлення за допомогою звичайних радіолокаційних систем.
Такі мікродрони стають все більш поширеним явищем у сучасній війні.
Декілька країн активно досліджують або вже застосовують подібні технології в польових умовах.
Наприклад, норвезький мікро-БПЛА розміром з долоню, який отримав назву Black Hornet, вже використовується багатьма збройними силами, в тому числі і збройними силами США.
Кишеньковий дрон використовує камери і тепловізори для швидкої, непомітної розвідки.
У 2006 році секретна лабораторія Міністерства оборони США DARPA розпочала проект під назвою Hybrid Insect Micro-Electro-Mechanical Systems (HI-MEMS) зі створення “комах-кіборгів” шляхом розміщення мікромеханічних систем всередині комах.