Ще три роки тому дитяча лікарня гостро потребувала сучасної діагностичної техніки.
«Коли Сергій Борзов був очільником Вінницької обласної військової адміністрації, він ініціював програму оснащення відділення необхідним обладнанням. Це дало змогу зробити суттєвий крок вперед у якості медичних послуг для дітей», — розповідає Ірина Борзова.
У 2024 році за фінансування Світового банку лікарня отримала комп’ютерний томограф. А за розподілом МОЗ — цифровий рентген. Найближчим часом тут почнуть проводити й обстеження на новому апараті МРТ.
МРТ SIGNA Voyager 1.5T надійшов до лікарні завдяки співпраці з посольством Об’єднаних Арабських Еміратів. Перемовини з міжнародними партнерами щодо його постачання вів Сергій Борзов, депутат Вінницької міської ради від «Слуги Народу».
Усі витрати на закупівлю та встановлення обладнання взяли на себе партнери з ОАЕ. У кабінеті МРТ навіть створили спеціальний інтер’єр — із природними пейзажами на стелі, аби допомогти дітям почуватися спокійніше.
«МРТ — безпечний метод діагностики, який можна застосовувати навіть з перших днів життя, якщо є відповідні показання. Відтепер маленькі пацієнти можуть проходити обстеження безоплатно — за Програмою медичних гарантій НСЗУ, з високою точністю та в комфортних умовах», - додала Ірина Борзова.
«Завдяки ефективній взаємодії усіх учасників процесу вдалося досягти такого результату. Я координую процеси, тримаю під контролем реалізацію проєктів, веду діалог із міжнародними партнерами. Вдячна за підтримку Об’єднаним Арабським Еміратам — завдяки їхній допомозі діти на Вінниччині отримують діагностику світового рівня. І головне — для батьків ці послуги безкоштовні, їх оплачує держава через Програму медичних гарантій», — зазначила Ірина Борзова.
Центр ментального здоров’я працює в лікарні щодня: психологи, психіатри й неврологи допомагають дітям і родинам пройти лікування з меншим стресом.
Окрім технічного переоснащення, лікарня також розвиває психологічну допомогу. Тут працює Центр ментального здоров’я, де з дітьми та їхніми батьками займаються психологи, психіатри й неврологи. Фахівці не лише консультують у лікарні, а й виїжджають до пацієнтів додому в разі потреби.
«Маємо приклад, коли команда лікарів виїхала до родини з району, бо мама не могла приїхати з дитиною, що потребувала психіатричної допомоги. Це — приклад справжньої турботи», — розповіла директорка лікарні Лідія Діденко.
Діти не випадають із навчання навіть під час лікування. У 2024 році у Вінниці відкрилася повноцінна державна Школа Супергероїв.
У 2024 році в дитячій лікарні відкрилася повноцінна державна Школа Супергероїв — унікальний освітній простір для дітей, які проходять лікування. Раніше такої можливості не було: тепер діти не лише лікуються, а й продовжують навчання у зручному, сучасному середовищі — з графіками, адаптованими до їхнього стану. Тут навчають без оцінок, з любов’ю, у форматі, що надихає. У класі — мультимедійне обладнання, інтерактивні елементи, яскравий дизайн. Завдяки підтримці Фундації Олени Зеленської у лікарні створено не просто кабінет, а місце, де дітям цікаво, де вони відчувають себе сильними, впевненими й не відірваними від світу.
«Маленькі пацієнти повинні мати не лише ліки, а й турботу, підтримку й відчуття безпеки. Коли медицина поєднує якість, людяність та інновації — дитина отримує не лише лікування, а й повноцінну увагу до свого життя. У Вінниці наразі формується сучасна модель дитячої медицини, в основі якої — пріоритет здоров’я дитини», — наголосила Ірина Борзова, голова Вінницької обласної організації політичної партії «Слуга Народу».