Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до партнерів України. У неділю, 6 липня, в мережі Х з'явилося звернення міністра із закликом інвестувати в українські технології і таким чином допомагати нашій країні оборонятися від агресора.
Він звернув увагу союзників та інших симпатиків України на те, що війна, в яку втягнула Україну Росія, призвела до доволі незвичного результату: появи інноваційних технологій, особливо у військовій справі. Ці нововведення потрібні не для нападу — для оборони, написав Сибіга.
"Оскільки нам потрібно було захищатися, ми навчилися вводити нововведення. Сьогодні Україна — технологічно просунута країна, яка досягла видатних результатів у галузі безпілотників, бойового штучного інтелекту, кібербезпеки, цифрового управління та банківської справи, а також в інших галузях. Ми закликаємо партнерів більше інвестувати в українські технології та допомагати нам масово виробляти наші найкращі інновації. Це партнерство, в якому виграють усі: ті, хто допомагає нам зараз, отримають пряму вигоду від наших інновацій у майбутньому", - зазначив Сибіга.
Україна вже робить свій внесок у трансатлантичну безпеку, і українські технології зміцнять і її, і партнерів, наголосив Сибіга, зауваживши водночас, що величезне значення мають і санкції, які запровадили і можуть посилити партнери України.
"Водночас санкції проти Росії мають бути посилені. Уже зараз. Кожен мікрочип, у якому відмовлено Москві, — це врятоване життя. Росії має бути відмовлено у всіх ресурсах для її військової машини. Доходи від нафти мають бути скорочені. Доступ Москви до технологій має бути повністю порушений. Давайте розширимо технологічний розрив між свободою і тиранією — перетворивши інновації на щит. Не тільки для України, а й для всієї трансатлантичної спільноти", — закликав Сибіга.
Європейська комісія оголосила про виділення 910 мільйонів євро на фінансування 62 проєктів у межах програми Європейського оборонного фонду. До участі в програмі, крім країн ЄС та Норвегії, вперше залучена Україна. З-поміж майже 300 заявок було відібрано проєкт українських розробників Small UAS, спрямований на створення інтелектуальних аеросистем нового покоління. Це перша участь українських підприємств у даному інструменті оборонної співпраці Євросоюзу.