Після завершення війни Україна потребуватиме не лише масштабної відбудови інфраструктури, а й потужного людського ресурсу. Як прогнозує Департамент аналізу ринку праці та моніторингу ефективності програм зайнятості Державної служби зайнятості, попит на фахівців у ключових галузях збережеться і навіть зростатиме, пише «Наше місто».
За даними служби, вже в першому півріччі 2025 року найбільше вакансій було у сфері обслуговування, серед робітничих спеціальностей (водії, електрики, швачки, слюсарі), а також серед фахівців з вищою освітою — вчителів, медиків, інженерів, бухгалтерів. Водночас значний попит зберігається і на некваліфікованих працівників — вантажників, прибиральників, підсобників. Роботодавці найбільше відчувають нестачу спеціалістів з технічними навичками та представників інтелектуальної праці.
У довгостроковій перспективі після завершення бойових дій найбільш затребуваними залишатимуться такі професії:
Потреба в укомплектованій армії не зникне. Навпаки — посилиться. Тривалість підготовки військових зросте, а до багатьох посад висуватимуться жорсткіші вимоги.
Найбільше шукатимуть хірургів, кардіологів, реабілітологів, фізіотерапевтів і спеціалістів з лікувального масажу. Оновлення системи охорони здоров’я вимагатиме великої кількості кваліфікованих кадрів.
Відновлення зруйнованої інфраструктури потребуватиме зварювальників, штукатурів, теслярів, сантехніків, мулярів та інших майстрів.
Через руйнування енергетичних об’єктів в Україні буде великий попит на інженерів, електромонтерів, розробників, електротехніків, метеоенергетиків та інших спеціалістів.
На звільнених територіях працюватимуть нові кадри в поліції, прокуратурі, судах, органах СБУ та антикорупційних структурах.
Розвиток цифрової економіки й потреба в кіберзахисті забезпечить стабільний попит на програмістів, фахівців з інформаційної безпеки та адміністраторів.
Інженери, науковці, економісти та розробники будуть ключовими фахівцями у розвитку вітчизняного виробництва для оборонних потреб.
Зміни у логістиці під час війни сформували нові маршрути. У перспективі країна потребуватиме водіїв, логістів, диспетчерів, залізничників та експедиторів.
Ментальне здоров’я населення стане пріоритетом. Робота з ПТСР, травмами та тривалими наслідками війни вимагатиме фахових психологів.
Україні потрібні педагоги, здатні швидко й якісно навчати молодь та дорослих новим професіям, що формуватимуть економіку майбутнього.
Нагадаємо, До 120 тис. грн на місяць: ТОП найбільш високооплачуваних вакансій у Дніпрі.
Раніше ми писали: Є багато вакансій: у Дніпрі потрібні медичні сестри у дитячі садки.
Безкоштовна платформа вакансій у Дніпрі: як місто інтегрує людей поважного віку у ринок праці.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: Вакансії, Дніпро, Новина Дніпра