22 липня в Україні та світі поєднує глибокі символи пам’яті й легкі нотки літа: цього дня згадують визволення Сіверськодонецька, вшановують святу Марію Магдалину, а також відзначають Всесвітній день мозку, День гамака, манго й літнього відпочинку. Які існують традиції та заборони у цей день – розповість «Наше місто».
Сьогодні, 22 липня, Україна вшановує пам’ять про одну з ключових подій новітньої історії — День визволення Сіверськодонецька (Сєвєродонецька) від незаконних збройних формувань. Ця дата є символом стійкості, боротьби за державну цілісність і відновлення контролю над тимчасово окупованими територіями. Вона нагадує про мужність українських військових та важливість збереження незалежності.
Окрім національної пам’ятної дати, 22 липня світ відзначає низку міжнародних подій. Серед них — Всесвітній день мозку, покликаний привернути увагу до питань ментального здоров’я, дослідження роботи мозку та профілактики неврологічних захворювань. Також у календарі – День наближеного значення числа Пі, який популяризує науку та математику, і День гамака, що символізує відпочинок та баланс між роботою і релаксацією. Не менш приємні приводи для святкування — День манго та День літнього відпочинку, що асоціюються з яскравим сонцем, теплом і турботою про себе.
У релігійному календарі православних християн 22 липня – день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини. Її постать шанують як вірну ученицю Ісуса Христа, яка першою побачила Його після воскресіння і стала символом відданості, віри та надії.
Серед ясного дня закрилися квіти – скоро піде дощ. На деревах з’являються жовті листочки – до ранньої осені. Мурахи побудували високі мурашники – до суворої зими.
22 липня – 27 місячний день, Місяць у знаку Близнюки, перехід у знак Рак.
Час спокою та внутрішнього очищення. Зосередьтеся на відпочинку та оздоровленні на всіх рівнях – фізичному, емоційному, ментальному. У цей період краще не приймати рішень і не робити необдуманих дій, а лише наводиити затишок у будинку.
Починається період збору врожаю: зелені, кабачків, огірків, ранньої моркви. Також можна займатися пересадкою полуниці, обрізанням вуса. Корисно мульчувати грядки компостом або перегноєм, щоб утримати вологу і підживити ґрунт.
Раніше ми писали, чому не можна тримати вдома порожні банки: прикмета, яка вражає.
Також говорили, що на Дніпропетровщині розплодилися стародавні багатоніжки.
Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна