Державний мобільний застосунок Дія дозволяє закрити фізичну-особу підприємця (ФОП) онлайн за пʼять кроків. Однак після подання заявки необхідно виконати ще кілька етапів. Про це пише 24 Канал з посиланням на Дію.
Зазначається, що скористатися сервісом можуть ФОПи, які мають РНОКПП або використовують паспортні дані замість картки платника. При цьому потрібно зробити наступні кроки в Дії:
Надати звітність. Якщо ФОП працює за спрощеною системою оподаткування, подати потрібно декларацію платника єдиного податку за місяць чи квартал, у якому було закрито ФОП.
Якщо за загальною системою оподаткування - потрібно подати ліквідаційну звітність про майновий стан і доходи протягом 30 днів після закриття ФОП.
Сплатити податки. Якщо ФОП працював за спрощеною системою оподаткування, потрібно сплатити єдиний податок за місяць, у якому закрили ФОП, або за квартал. Якщо працював за загальною системою - протягом 10 днів після подання звітності маєте сплатити ПДФО та військовий збір.
Також незалежно від системи оподаткування потрібно сплатити Єдиний соціальний внесок за місяць, у якому закрили ФОП.
Закрити банківський рахунок. Щоб закрити рахунок ФОП необхідно звернутися до банку, в якому він відкритий.
Анулювати ліцензію. За необхідності, потрібно звернутися до органу, який видав ліцензію, та анулювати її.
Як писало ZN.UA, з корупцією на власному досвіді стикаються лише 18% українців. Для порівняння, в 2015 році 65,6% українців стикалися з корупцією хоча б раз на рік. При цьому інший показник — поширеність корупції в державі — за десять років майже не змінився: раніше корупцію вважали поширеним явищем 85%, зараз — 91,4%. Про це пише Юлія Самаєва, редакторка економіки ZN.UA, в статті «Дія скарг і пропозицій».