Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Як винайняти квартиру у Дніпрі: досвід і поради

Як винайняти квартиру у Дніпрі: досвід і поради
Наше місто • 0 переглядів • 1 хв читання
Оренда житла у Дніпрі стартує приблизно від 10 тисяч гривень, а орендарі часто стикаються з відмовами через тварин та суттєвими витратами.

На ринку оренди житла свої правила гри, в яких орендарі шукають пристойне житло не за всі гроші світу, а власники очікують ідеальних квартирантів з готівкою та без тварин. Ситуацію ускладнюють фейкові оголошення та наближеність до фронту. «Наше місто» розбирається, чому житло здають переважно у тіні, хто формує попит і хто сьогодні диктує умови в одному з найбільших міст України.

Фейкові оголошення та проблеми власників тварин: історії дніпрян Михайла та Наталії

Михайло з Дніпра винаймав квартиру після розлучення і стикнувся з усіма болями орендарів. Чоловік каже, що ринок завалений фейковими оголошеннями на платформах на кшталт OLX чи Dom.ria. Одні й ті самі квартири рекламують десятки рієлторів, створюючи ілюзію великого вибору, а в реальності на житло стоїть черга з десятків людей.

Михайло зіткнувся з фальшивими оголошеннями про оренду. Фото – depositphotos.com

«Як тільки щось з’являється, його тут же миттєво здають, і далі оголошення бовтається по всіх кутках, проте воно вже не актуальне», — пояснює Михайло та скаржиться, що при цьому рієлтор спокійно бере оплату наперед, навіть якщо жодної реальної допомоги не надав.

Для багатьох орендарів серйозною перешкодою стають упередження власників житла щодо тварин. Наталія, IT-фахівець з Дніпра, з кішкою, шукала трикімнатну квартиру та неодноразово чула категоричні відмови.

Власниця кота Наталія не могла орендувати квартиру через упередження власників житла. Фото – depositphotos.com

«У 90% випадків господарі кажуть, що з котами нізащо до квартири не пустять! Хоч кіт стерилізований і спокійний, але їх це не переконує. Дуже часто це була просто звичайна квартира, іноді навіть стара. Далеко не кіт проблема у тому, що ваша квартира вже злегка на ладан дише. І від дитини може бути більше шкоди, ніж від кота, – розповідає жінка. – В мене був випадок, коли власники переживали через білу шкіряну мебель. То нащо ви у квартиру під оренду такі меблі ставите?».

Пошук ускладнюють і рієлтори, які контролюють більшість оголошень.

«Дзвониш, а там рієлтор, який одразу каже, що за ваш бюджет із котом нічого не знайдемо. Давайте підіймати ціну на три-п’ять тисяч», — розповідає Наталія та додає, що ймовірність знайти житло напряму від власника дуже малий.

Михайло з цим погоджується та переконує, що найнадійніший варіант — це домовлятися через знайомих, але такі можливості є не в усіх, особливо коли власники звикли працювати лише через посередників.

Скільки коштує орендувати квартиру у Дніпрі: коментарі експертів

Ціни на оренду у Дніпрі сильно залежать від району та стану житла. Найдешевші варіанти — на ж/м Північний та мікрорайоні Західний, де трикімнатну квартиру з євроремонтом можна зняти за 10 тисяч гривень. На Лівобережному-3 двокімнатна «чешка» у гарному стані коштує 9–10 тисяч. У Нагірному районі однокімнатні здають за 15–20 тисяч гривень, а трикімнатні — до 2 тисяч доларів.

Рієлтор Сергій Логутенко вважає, що основні клієнти на ринку нерухомості зараз – це військові та їхні родини. Фото з особистого архіву.

«Я здавав однокімнатну на Перемозі за 12 тисяч, а тепер за 9. Трикімнатну на Савкіна на Червоному Камені здавали за 15, а тепер за 12. Ціни падають», – заявив рієлтор Сергій Логутенко та пояснив, що зараз головні орендарі та покупці нерухомості – це військові або дружини загиблих захисників.

Найбільший попит мають бюджетні однушки та двушки до 10 тисяч гривень із базовими зручностями: пральною машиною, кондиціонером, меблями та металопластиковими вікнами.

Щоб заселитися в орендовану квартиру, потрібно заплатити за перший і останній місяці, плюс винагороду рієлтору. Раніше комісія складала 50% від місячної плати, зараз може доходити до 100%. Наприклад, якщо оренда квартири коштує 10 000 гривень на місяць, то орендар одразу має заплатити 30 000 гривень — 10 за перший місяць, 10 за останній і 10 рієлтору.

Наталія вважає, що у Дніпрі завищені ціни на оренду, особливо враховуючи, що це прифронтове місто. Їй пропонували трикімнатну квартиру біля “Дафі” за 18 тисяч гривень.

«Квартира була двоповерхова, але вона далеко не нова. Куди не глянь, підлоги потерті, кухня стара, а ціна ніби за євроремонт. І ще без газу, тож у блекаут сидиш без води й тепла», – згадує жінка.

Оренда зростає чи падає?

За словами Марії Самаріної, рієлторки з багаторічним досвідом, за останні пів року ціни на оренду зросли на 7-10%. Одним з драйверів дорогої оренди виявилися кол-центри.

Марія Самаріна розповіла, що найдорожче житло у Дніпрі винаймають працівники кол-центрів. Фото з особистого архіву

«У нас багато працюючих підприємств, студентів, які заробляють. Хлопець із дівчиною зустрічаються, вирішують жити разом і йдуть на орендовану квартиру. А ще є кол-центри, які заробляють добре, і їхні працівники люблять винаймати дорогі квартири від 15 тисяч гривень у новобудовах, таких як «Брама» чи «Рівер Парк». Особливо влітку, коли в них сезон, тож заробітки дозволяють брати однокімнатні в престижних ЖК», – пояснює вона.

Проте рієлтор Сергій Логутенко іншої думки про активність на ринку оренди.

«Потік людей, які хочуть жити у Дніпрі, зменшується. Власники змушені йти на поступки: погоджуються на тварин, безготівковий розрахунок чи навіть державні програми, хоча це вимагає сплати податків», – пояснив Сергій Логутенко та додав, що зниження попиту пов’язане з наближенням фронту до Дніпропетровської області.

Попри збільшення податків під час війни, ринок оренди житла залишається у тіні. Власники воліють отримувати оплату готівкою, щоб уникнути контролю податкової.

Підводні камені оренди: від комуналки до ремонту техніки

Під час оренди житла важливо одразу з’ясувати умови оплати комунальних послуг. Найгірший сценарій, коли у квартирі немає лічильників, а прописана, наприклад, багатодітна родина. У такому разі орендар мусить платити за всіх зареєстрованих. Натомість ідеальний варіант — це коли власники житла мають субсидію.

Не менш болючим є питання ремонту техніки та сантехніки. Михайло згадує, що більшість власників дотримуються принципу: «Я вам квартиру здав — ви мені платите, а все інше мене не турбує». Коли у чоловіка зламалися холодильник та пральна машина, господар просто порадив розв’язати проблему самотужки, і це ніяк не вплинуло на вартість оренди.

Орендаторам часто доводиться за свої гроші ремонтувати сантехніку та прилади. Фото – depositphotos.com

Сергій Логутенко, який керує 50 об’єктами, розповів, що в останні роки стало популярним управління нерухомістю. Це коли рієлтор, окрім того, щоб підшукати орендарів, допомагає їм розв’язувати побутові питання.

«Щотижня щось ремонтую: пральні машини, бойлери, крани. Бюджетна техніка ламається швидко, а якісна – це інший цінник», – розповів експерт з нерухомості.

Ще одна розповсюджена проблема — це раптове підвищення орендної плати.

«Після року оренди власник заявив, що плата зросте на тисячу. Тут завжди жорстокий ринок. Або погоджуєшся, або йдеш і починаєш шукати нове житло», — підсумовує Михайло.

Оренда квартири у Дніпрі зараз – це процес непростий і часто непередбачуваний. На шляху шукача житла можуть зустрічатися фейкові оголошення, значні стартові витрати та упередження щодо тварин. Експерти радять ретельно обговорювати всі умови до укладення договору — від комунальних платежів до ремонту техніки та бути готовими до торгу. Успіх залежить від підготовки, уважності й трохи везіння.

Категорія: Новини Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня

Позначки: , , ,

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також:

0