Технології в сфері штучного інтелекту допомагають з пошуком кваліфікованих працівників. Як саме?
На четвертому році великої війни українські компанії стикаються з масштабним кадровим дефіцитом. Відтік фахівців, міграція, мобілізація та зростальна плинність персоналу змушують бізнес змінювати підходи до управління людським капіталом.
На передову виходять технології – зокрема, рішення на базі штучного інтелекту (ШІ). Якщо у 2024-му його використання у HR було модною інновацією, то у 2025-му це вже must-have для компаній, що прагнуть зберігати темпи зростання.
За даними Європейської Бізнес Асоціації, 74 % українських роботодавців у 2024 році зазначали про брак кадрів. У відповідь бізнес почав активно впроваджувати цифрові інструменти, що дають змогу автоматизувати операційні HR-процеси, швидше знаходити релевантних кандидатів та ефективно інтегрувати їх у команди.
AI в HR перестав бути просто технологією – це повноцінний інструмент для вирішення прикладних завдань. За оцінкою IT-Enterprise, уже сьогодні ШІ виконує функції в рамках усіх етапів найму.
Ми створили AI-асистента з HR, що вже використовує низка клієнтів у продуктовому та промисловому сегменті. Алгоритми не просто аналізують текст вакансії – вони обробляють резюме, проводять скоринг, формують план співбесіди та навіть створюють офери.
Штучний інтелект в дії – приклади українських компаній:
На фоні складної ситуації з трудовими ресурсами в Україні – за оцінками ООН, майже 11 % економічно активного населення покинули країну – компанії зосереджені на утриманні, розвитку і швидкому залученні талантів. ШІ стає одним із ключових помічників у цьому процесі:
Штучний інтелект уже не просто допомагає HR-фахівцям – він стає їхнім повноцінним партнером у роботі. Український досвід доводить: у складні часи саме технології дають можливість бізнесу не лише виживати, а й масштабуватися.
І те, як ШІ трансформує HR сьогодні, визначає, якою буде корпоративна культура та продуктивність команд завтра.