Як розпушити землю на грядці після дощу / © pixabay.com
Після дощів ґрунт на городі стає дуже важким, тому рослини погано ростуть і розвиваються. Але не потрібно одразу брати сапку і йти на грядку. Адже існують певні правила, як розпушити землю, щоб не нашкодити городині.
Не потрібно бігти на город одразу після того, як закінчилася злива. І річ не лише в тому, що працювати в калюжах не надто комфортно. Якщо ви хочете, щоб рослини гарно росли, потрібно зачекати хоча б один день. На ґрунті з'явиться кірочка, але він ще повністю не висохне.
В деякі місяці вам доведеться розпушувати грядки від 3 до 7 разів ще до того, як з'являться паростки. Особливо якщо часто йтимуть дощі. В такому разі краще надати перевагу рослинам, які можна сіяти "маяковим" методом (редис, салат). Ці рослини сходять дуже швидко, а тому з ними легше працювати.
Розпушування необхідне ще до появи перших паростків. Роблять це городники між рядами посаджень. Але заглиблюватися в землю не варто - вистачить глибини до 3 см.
Коли перші паростки вже з'явилися, розпушування часто поєднують із прополюванням бур'янів. В цей час глибину збільшують до 5 см. А ось коли рослини вже дорослі та добре витягнулися вгору, розпушувати землю можна до 15 см без особливих проблем.
Громіздкі інструменти погано підходять для того, щоб розпушувати землю. Краще віддати перевагу легкій і невеликій сапці. З нею вам буде просто працювати на невеликій глибині. Так ви зможете підняти ґрунт після дощу та не зачепити коріння рослин.
Траншеї радять робити між грядками, якщо вони розташовані в низині. Так волога не застоюватиметься на городі і коріння не підгниватиме. Водночас і розпушувати ґрунт буде значно простіше.