Щоб мати змогу розпоряджатися придбаною квартирою в новобудові, потрібно обов’язково офіційно зареєструвати право власності на неї. Як це зробити і які документи потрібні для оформлення права власності на квартиру, пише сайт Новини.Live.
Покупець житла стає його повноцінним власником лише після того, як інформація про це внесена в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Це дає право не лише володіти житлом, а й розпоряджатися ним: продавати, дарувати, передавати у спадок чи здавати в оренду.
Оформлення права власності на квартиру в новобудові можна довірити забудовнику або зробити це самостійно. Якщо процесом займається забудовник, то оформлення відбувається колективно, що спрощує завдання для власників, адже всі юридичні питання на себе бере забудовник.
Мінус в тому, що так процес може тривати довше, ніж при самостійному оформленні. Крім того, будуть вищі витрати, оскільки забудовник включає свої послуги до вартості. Також можливі затримки через помилки в документах чи нечіткі терміни.
Щоб оформити право власності самостійно, потрібно звернутися до:
Будь-які неточності в паперах або відсутність навіть одного документу можуть стати причиною відмови у реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тому варто все ретельно перевірити.
Найкращі рішення стартують з вибору комфортного простору для себе. Затишний квартал MHouse від компанії «Інтергал Буд» – ідеальний вибір. Будинки комфорт-класу дозволяють користуватися всіма перевагами міського життя. Водночас завдяки розташуванню кварталу в дуже спокійному районі, можна насолоджуватися тишею та близькістю до природи.
Потрібно підготувати такий пакет документів:
Копії документів потрібно засвідчити у нотаріуса.
Якщо квартира придбана в іпотеку, до стандартного пакета документів додаються довідка про розрахунки із забудовником та іпотечний договір. У реєстрі зазначається, що квартира перебуває в заставі банку. Це означає, що власник не може продавати чи дарувати житло без згоди банку. Обтяження знімається після повного погашення іпотеки.
За законом, стандартний термін внесення даних в реєстр становить п’ять робочих днів, але за додаткову плату можна прискорити процес. Ціна залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2025 році це 3 028 грн).
Розмір адміністративного збору:
Додатково оплачується отримання інформації з реєстру. На паперовому носії це коштує 0,025 прожиткового мінімуму (76 грн), в електронному вигляді – 0,0125 прожиткового мінімуму (38 грн).
Якщо квартира в іпотеці, сплачується ще 0,05 прожиткового мінімуму (151 грн) за реєстрацію обтяження.
Після завершення процедури власник отримує витяг з реєстру в паперовому чи електронному вигляді.