Абітурієнти, які проживають на тимчасово окупованих територіях, у зоні активних бойових дій або переселилися звідти після 1 січня 2025 року можуть вступати до українських закладів фахової передвищої освіти через центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна".
Як це зробити і де знайти перелік освітніх центрів при фахових закладах – розповіли у Міністерстві освіти і науки України.
Розпочати варто з обрання закладу фахової передвищої освіти, в якому вступник хотів би навчатися. Далі слід звернутися до його освітнього центру – вони працюють з 1 червня до 30 вересня 2025 року. Перелік освітніх центрів при закладах ФПО можна знайти за посиланням.
Слід також підготувати пакет документів:
Подати документи можна особисто або дистанційно.
Прийом заяв і документів триває до 30 вересня 2025 року.
"Навчання для вступників із ТОТ можливе за кошти держбюджету або за кошти фізичних / юридичних осіб (контракт) із можливістю переведення на бюджет (за наявності вільних місць)", – кажуть у МОН.
На першому етапі відбувається зарахування на навчання за кошти держбюджету. Воно триватиме до 23 липня.
Другий етап передбачає зарахування на контракт із можливістю переведення на вакантні бюджетні місця. Він триватиме з 24 липня до 30 вересня.
Абітурієнти проходять вступне випробування: співбесіду або творчий конкурс.
У разі неможливості прибути особисто (з об’єктивних причин) допускається дистанційне проходження з відеофіксацією.
Крім того, результат річного оцінювання з української мови може бути використаний як оцінка індивідуальної усної співбесіди.
Розклад і особливості проведення випробувань публікуються на сайтах закладів ФПО.
У МОН кажуть, що прізвища таких абітурієнтів шифрують у всіх інформаційних системах, а відеозаписи творчого конкурсу та співбесіди вступників не оприлюднюються, а лише зберігаються в приймальній комісії.
Більше інформації про вступ можна дізнатися на:
Раніше ми розповідали про п'ять ключових нововведень вступної кампанії-2025, на які варто зважати абітурієнтам.