Loqal – новинний агрегатор Loqal
Політика

Глави МЗС країн Люблінського трикутника підтримали ідею зустрічі трьох президентів у Києві

Глави МЗС країн Люблінського трикутника підтримали ідею зустрічі трьох президентів у Києві
Українська правда • 88 переглядів • 1 хв читання

16 липня міністри закордонних справ країн-учасниць Люблінського трикутника зустрілися в польському Любліні та висловили готовність сприяти проведенню наступної зустрічі президентів країн у столиці України.

Джерело: спільна заява України, Польщі та Литви, яка є у розпорядженні "Європейської правди"

Деталі: У середу глави МЗС України, Литви та Польщі – Андрій Сибіга, Кястутіс Будріс та Радослав Сікорський – зустрілися у Любліні з нагоди п’ятої річниці створення формату Люблінського трикутника та для обговорення подальшої співпраці.

Під час зустрічі сторони висловили готовність сприяти проведенню наступної зустрічі президентів України, Литви та Польщі в Києві, а також домовилися провести чергову зустріч міністрів закордонних справ до кінця 2025 року в Литві. Як зазначає "Європравда", якщо зустріч трьох президентів відбудеться у Києві, то участь у ній від Польщі імовірно братиме вже новий президент Кароль Навроцький, який вступить на посаду на початку серпня.

Міністри наголосили на важливості зміцнення культурного й гуманітарного співробітництва у сферах спільної історичної спадщини та історичної пам'яті.

Також вони підтримали необхідність подальших дій у боротьбі з гібридними загрозами, зокрема у сфері кібербезпеки, енергетичної безпеки та протидії використанню Росією енергетики як інструменту геополітичного тиску й шантажу, а також у розв'язанні проблеми російського "тіньового флоту".

На зустрічі дипломати країн підтвердили непохитну підтримку України на її шляху до членства в Європейському Союзі, визнали здійснені Україною реформи й заявили, що розглядають розширення ЄС на основі заслуг як геостратегічну інвестицію в мир, безпеку, стабільність і процвітання Європи.

Також вони підтвердили подальшу підтримку України на її шляху до членства в НАТО як невід’ємної частини архітектури безпеки континенту.

Окремо міністри наголосили на важливості збереження політичної, військової, фінансової та гуманітарної допомоги Україні, а також підтвердили готовність брати участь у відновленні та реконструкції України.

Додатково сторони привітали створення Спеціального трибуналу за злочин агресії проти України.

88