Графічний дизайнер фонду “Повернись живим” Вадим Блонський прокоментував ширення в мережі своїх робіт, на яких зображено збиття дронів-камікадзе над пам’ятниками столиці. Він спростував чутки про те, що зображення є реальними фотографіями або створені за допомогою штучного інтелекту.
Про це, як передає КВ, повідомив сам Вадим Блонський.
«Я не фотограф. Мої роботи — це графічні зображення створені за допомогою винятково графічних редакторів, вони не є продуктом AI і ніколи такими не були», — наголосив автор у зверненні, яке цитує КВ.
Блонський пояснив, що інформаційний сплеск навколо його робіт спонукав його дати роз’яснення щодо їх походження.
«Вже всі певно побачили, як стрімко ці конкретні роботи вийшли в інформаційний простір й поширюються неконтрольовано з підписами “це АІ”, “який фотограф”», — зазначив дизайнер.
Він також підкреслив, що у своїх соцмережах завжди маркує себе як графічного дизайнера, аби уникнути хибного трактування: «Як дизайнер і автор цих робіт, я ніколи ніде не пишу, що мої роботи — реальні фотографії. Аби не створювати хибного уявлення, всюди у моїх соцмережах є позначка «Graphic designer». Мої роботи не є продуктом Midjourney, Chat GPT, Adobe Firefly тощо. У межах професійної діяльності я можу використовувати AI інструменти для автоматизації та спрощення/покращення процесів. Проте це не стосується власних, індивідуальних робіт, створених мною, як автором, оскільки для цього використовуються винятково графічні редактори».
З огляду на викривлення контексту та невказання авторства при поширенні, Блонський повідомив, що відтепер маркуватиме свої нові роботи власним логотипом.
На завершення дизайнер звернувся до журналістів та громадян із закликом: «Прошу не створювати дезінформаційні наративи поширюючи мої роботи з підписами «реальні фото», або «ШІ». Прошу не обрізати вотермарк при поширенні моїх робіт, або будь-яких робіт інших дизайнерів та колег».
Читайте: Під час масованого удару по Києву було пошкоджене консульство Польщі