Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

EPAM орієнтується на принципи гендерної рівності у ІТ

EPAM орієнтується на принципи гендерної рівності у ІТ
HiTech.Expert • 3 переглядів • 1 хв читання

IT-сфера традиційно вважається чоловічою галуззю, особливо коли йдеться про розробників або інших технічних спеціалістів. Однак у компанії EPAM впевнені, що саме підтримка різноманіття, інклюзивності й рівності є ключем до успіху та більшої креативності в колективі.

EPAM — міжнародна ІТ-компанія, лідер ринку у сфері цифрової трансформації та розробці сучасних технологічних продуктів. З початком повномасштабного вторгнення EPAM сфокусувалася на підтримці постраждалих від наслідків війни, захисників і захисниць, ветеранів і ветеранок, переміщених осіб, родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, тощо. Попри значні виклики для бізнесу, компанія продовжує розвиватися, зокрема в напрямку інклюзивності та гендерної рівності. Для компанії це не просто тренд, а потреба, адже там впевнені: це основний ключ до сталого розвитку.

«Взаємоповага є основою для ефективної взаємодії у компанії. Отже, впровадження принципів рівності, інклюзії, різноманіття у діяльність — це ключ до створення атмосфери, яка сприятиме появі креативних та інноваційних рішень. Адже креативність народжується через відмінність у поглядах і можливості дивитися на одне питання по-різному», — говорить Наталія Колядко, директорка з управління талантами «ЕPАМ Україна».

Більшість роботи EPAM у сфері гендерної рівності здійснюється через системні, щоденні зусилля. Ними керують відділи HR (відділ роботи з персоналом), People Operations (відділ операційного менеджменту персоналу), Talent Acquisition (відділ залучення талантів), Legal (юридичний відділ), Compliance (відділ забезпечення відповідності вимогам) тощо. Основні зусилля спрямовано на практики найму, що базуються на рівних можливостях для всіх, справедливу рівну оплату праці за однакову роботу, регулярний перегляд заробітних плат, програми професійного розвитку та гнучкі умови праці.

EPAM інтегрувала принципи гендерної рівності у свою корпоративну стратегію, яку підтримує керівництво. Наприклад, компанія формує гендерно-нейтральні описи вакансій, проводить активні заходи для залучення різноманітних талантів, спеціалістів і спеціалісток. Менеджмент регулярно переглядає зарплати своїх працівників і працівниць, надає комплексні медичні пільги, що враховують особливості жіночого здоров’я. Також компанія забезпечує жінок гнучкими умовами праці для поєднання робочого часу та дозвілля, створює безпечні робочі середовища з відповідними приміщеннями й підтримкою для матерів, які годують. Для батьків та осіб, які здійснюють догляд, EPAM створила різноманітні програми, а також пропонує декретні та батьківські відпустки, що відповідають або перевищують місцеві законодавчі вимоги.

Окремий вектор ініціатив EPAM — професійний розвиток жінок та їхніх лідерських якостей. Для цього в компанії розробили комплексні програми, зокрема наставництво, коучинг із лідерства та спеціальну підтримку жінок, які прагнуть зайняти керівні посади.

Однак підтримка працівниць не закінчується їхнім професійним розвитком. В EPAM також стежать за дотриманням політики нульової толерантності до насильства та домагань на робочому місці.

Шанобливе ставлення до жінок компанія транслює й назовні. У маркетингових кампаніях EPAM просуває позитивний імідж жінок та всіляко сприяє подоланню гендерних стереотипів. Компанія співпрацює з бізнесами, якими керують жінки. Також менеджмент укладає партнерства з організаціями, що працюють для розширення прав і можливостей жінок. Це, наприклад, українська ГО «Дівчата».

«У компанії розуміли важливість впровадження принципів DEI (різноманітності, рівності та включення) з моменту її заснування. З розвитком бізнесу ці принципи формалізувалися у внутрішніх процедурах. Одна з базових цінностей — “цінуємо особистість” — забезпечується кодексом етичної поведінки, положення якого є актуальними не лише для спеціалістів і спеціалісток компанії, але і для клієнтів та клієнток, постачальників і постачальниць, з якими ми співпрацюємо», — пояснює Наталія Колядко».

Нещодавно EPAM також взяла участь у використанні Gender Gap Analysis Tool, заснованого на Принципах розширення прав і можливостей жінок (WEPs). Це онлайн-інструмент, розроблений «ООН Жінки» та Глобальним договором ООН. За його допомогою компанії можуть оцінити рівень гендерної рівності у своїй діяльності, зокрема робоче середовище, ринок і взаємодію з громадою.

«Ми досягли статусу Achiever (середній рівень), що перевершує середній рівень серед компаній-учасників, і вже в найближчі пів року хочемо досягти статусу Leader (лідерський рівень)», — підсумовує прагнення компанії щодо впровадження WEPs Наталя.

Цей матеріал створено в межах ініціативи «Розширення можливостей жінок у бізнесі», що здійснюється в межах проєкту «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні», який втілюється «ООН Жінки» за фінансової підтримки Уряду Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

3