На тлі наближення лінії фронту до кордонів Дніпропетровської області, у Любимівській громаді запрацював новий шелтер для внутрішньо переміщених осіб. Наразі тут проживають 64 людини, які були вимушені залишити свої домівки через постійні обстріли, пише «Наше місто№.
Серед мешканців шелтеру — Раїса, яка у квітні 2025 року була евакуйована з села Новопавлівка на Дніпропетровщині. Жінка розповіла про обставини, що змусили її покинути рідну домівку.
“А коли наступила війна, з’явились прильоти, началося все таке. Розбили вікна, кухню, вікна повилітали, гараж. Тоді вже прийшлось виїджати. Вже страшно. Сиділи поки ще терпімо було, сиділи вдома. А тоді вже виїджати прийшлося”, — розповіла Раїса.
Інша мешканка шелтеру — Наталія, яка разом із родиною та онуками спочатку виїхала до Дніпра з села Троїцьке на Донеччині. Згодом, через проблеми з житлом, родина була вимушена переїхати до шелтеру.
“Додому хочеться, а дому немає. Все розбито, у нас навіть і сел немає”, — зі смутком каже жінка.
Попри складні обставини, Наталія швидко адаптувалася до нового місця. Вона взяла на себе відповідальність за кухню та щоденне меню в прихистку.
“А тоді я встала на кухню. І тепер уже два місяці варю кушать усім. 60 чоловік нас уже. Встигаю, варю. Помічниці у мене є дівчата, також такі самі як і я – переселенці”, — розповіла Наталія про свою роботу.
Про створення шелтеру розповів Костянтин Жалдаков, президент БФ “Сприяння та розвитку”:
“Точно 64 чоловіка проживає, повністю шелтер ще не заселений. Ми тільки завозимо людей, поважно – це вже Дніпропетровська область”.
Будівля була повністю відремонтована та обладнана для життя людей у квітні 2025 року. Раніше це була занедбана будівля лабораторії, яку місцева влада передала по меморандуму.
Ключову роль у створенні комфортних умов відіграла гуманітарна місія “Проліска”, з якою благодійний фонд співпрацює з 2022 року.
“Це була занедбана будівля лабораторії, нам її передали по меморандуму місцева влада. Ми звернулися до “Проліска”, ми співпрацюємо з “Проліском” з 2022 року. І тут все “Проліска” – все, що ви тут бачите, ремонт, обладнання, меблі. Все, що є в цій будівлі – це все фінансування “Проліска””, — пояснив Костянтин Жалдаков.
Завдяки цій підтримці кімнати були оснащені меблями та побутовою технікою, облаштовані кухні, окремі душові, санвузли й пральня.
Зараз, коли фронт підходить ближче і евакуюють людей з Синельниківського району, Дніпропетровщина продовжує приймати переселенців і робити все можливе, щоб підтримати кожного, хто потребує допомоги.
Цей шелтер став яскравим прикладом того, як завдяки злагодженій роботі місцевої влади, волонтерів та гуманітарних організацій можна забезпечити гідні умови для життя навіть у найскладніші часи. Тут люди знаходять не лише дах над головою, а й тепло людського спілкування, підтримку і необхідне харчування.
Нагадаємо, раніше ми писали про «Пакунок малюка» при народженні дитини: в Україні з 2025 року зміниться механізм допомоги батькам.
Також розповідали: У 2025 році військовим видаватимуть “Пакунок пораненого”.
Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Переселенці, Україна Росія війна