Українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати. В Україні спростили механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, як укласти договір про добровільну сплату страхових внесків.
У ПФУ пояснили, що відповідно до закону № 2734 «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» внесені зміни до системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, зокрема щодо участі в добровільному страхуванні.
Так, добровільні страхові внески сплачуються фізичними особами до ПФУ на добровільних засадах та надають можливість збільшити пенсійні виплати при виході на пенсію.
Ці внески можна сплачувати як за себе, так і на користь третіх осіб:
У ПФУ додали, що добровільна сплата страхових внесків передбачає гнучкий підхід, що надає громадянам право самостійно визначити розмір та періодичність таких внесків.
Цей сервіс доступний для широкого кола осіб, а процес укладання договору та сплати максимально спрощений та доступний:
Договір про добровільну сплату укладається в електронній формі на вебпорталі електронних послуг ПФУ шляхом приєднання до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків.
Для того, щоб скористатися сервісом та укласти договір потрібно:
Так, сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду.
«Зарахування сум сплачених страхових внесків для визначення страхового стажу та заробітної плати (доходу), з якого обчислюється пенсія, здійснюється за той місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду та на умовах визначених законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», – йдеться у повідомленні.
У ПФУ зауважили, що договір приєднання до добровільної сплати діє з дати укладання до кінця поточного календарного року (до 31 грудня 2025 року). Так, з 1 січня 2026 року необхідно укласти новий договір, при цьому розривати попередній не потрібно.
Нагадаємо, чи можна сплатити добровільний страховий внесок під час простою підприємства.