Як повідомили у Державному музеї авіації імені О.К. Антонова, член наглядової ради університету «Київський авіаційний інститут» Антон Сененко та підрозділ захисників неба, який побажав зберегти свою конфіденційність, передали два російські БПЛА «Гербера» та фрагменти з трьох російських БПЛА «Герань-2» (оригінальна розробка іранська — Shahed 136).
«Ми і раніше передавали в Музей збиті російські безпілотники, але характерна особливість цих — бійці їх дбайливо відреставрували. Студенти наочно можуть ознайомлюватися з конструкцією, елементами керування, живлення, технічними рішеннями», — розповів Антон Сененко.
Цікавий факт: бортові номери «Гербер» починаються з літер «ЫЫ».
«На жаль, варто зазначити, що ворог еволюціонує і покращує свої дрони — кріплення крила на „Гербері“ якісно інші, ніж у попередніх зразках, представлених на виставці „Збиті“», — зазначили у музеї.
Деактивовані російські дрони можна побачити на екскурсії до навчального ангара Київського авіаційного інституту (пр. Любомира Гузара 1).
Нагадаємо, у червні один із легендарних дронів Sea Baby поповнив експозицію київського Музею війни. Цей дрон-ветеран є частиною флоту морських надводних дронів СБУ, які під час повномасштабного вторгнення уразили 11 кораблів рф та підірвали Кримський міст.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»