В Україні активно реалізується проєкт “Розвиток системи реабілітаційної допомоги”, мета якого – зробити реабілітацію доступною, ефективною і безоплатною для всіх. Нині таку реабілітаційну допомогу надають 555 медичних закладів, паралельно триває розвиток дитячої реабілітації – із фокусом на сімейно центричну модель. У 2025 році акцент на амбулаторну реабілітацію — заплановано створення майже 300 безбар’єрних амбулаторій у громадах.
Про це, як дізналася КВ, повідомила очільниця партії “Слуга Народу” та народний депутат Олена Шуляк.
“У 2025 році основний акцент – на посиленні амбулаторної допомоги. Йдеться про майже 300 безбарʼєрних амбулаторних реабілітаційних відділень, що мають з’явитися у кожній громаді, де є лікувальний заклад. Наразі уже працює 90 таких відділень у громадах”, – розповіла Олена Шуляк.
Також вона нагадала, що в Україні діє Національна стратегія зі створення безбарʼєрного простору. Влада реалізовує флагманські проєкти, що змінюють підходи до послуг, інфраструктури, транспорту, освіти, працевлаштування, культури, спорту та реабілітації.
“Це кроки до країни, де безбар’єрність поступово стає стандартом – у державних рішеннях, у громадах, у повсякденному житті”, – зауважила вона.
Очільниця “Слуги Народу” розповіла, що влада намагається створити безперешкодне середовище для українців і в освітній сфері. Зокрема Міносвіти і науки продовжує модернізувати та адаптувати профтехи, згідно з вимогами безбарʼєрного простору.
“У закладах вищої освіти організовують осередки для підтримки вступників та студентів, при організації дошкільного навчання створюються умови для комфортного навчання малечі без бар’єрів та упереджень. Впродовж 2025-2026 років у нашій країні реалізовується проєкт “Точка дотику” – комплексне безоплатне навчання, яке дає змогу людям із втратою зору заново набути навичок, потрібних у повсякденному житті”, – говорить нардепка.
Політикиня додала, що також нещодавно в Україні стартувала всеукраїнська кампанія соціальних змін “Безбарʼєрність – це коли можеш”, яка спрямована на подолання бар’єрів у комунікаційному просторі.
Перша хвиля кампанії покликана пояснити шість ключових напрямів безбар’єрності: фізичний, інформаційний, цифровий, суспільно-громадянський, освітній та економічний. Друга хвиля буде залучати людей до створення доступного середовища у своїх громадах, щоб всі незалежно від віку, статі, соціального статусу, місця проживання чи будь-яких інших ознак, малий рівний доступ до участі в житті суспільства.
“Чим більше людей мають змогу реалізовувати свій потенціал – тим розвиненішим, міцнішим і справедливішим стає суспільство”, – резюмувала очільниця партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.
Нагадаємо, що доступ до ліків на сьогодні завдяки мобільним аптекам забезпечений для жителів понад тисячі сіл, що розташовані у найвіддаленіших громадах і прифронтових районах – там, де взагалі немає стаціонарних аптечних пунктів. Для цього держава розгорнула широку мережу мобільних аптек, які під час своїх маршрутів охоплюють значну частину таких населених пунктів.
Читайте: Українці можуть одержати від держави до 30 тис. гривень на навчання або перекваліфікацію, – нардеп Олена Шуляк