У Чорнобильському заповіднику минулого тижня провели іхтіологічні дослідження, які засвідчили, що екосистеми, які існують без втручання людини, захищають своє біорізноманіття. Там майже не виявили інвазивних видів риби.
Як розповіли у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику, загалом фахівці ідентифікували 19 видів риб, більшість з яких — типові представники фауни Полісся. Дослідження провели у пониззі річок Уж і Прип’ять, а також у водоймах осушувальної системи.
Для цього заповідник отримав ліміти та дозвіл на вилов риби, який здійснювався за допомогою пасток, малькового волоку та зябрових сіток. Найцікавіше те, що в уловах майже не було інвазійних видів.
Дослідникам не трапився жоден амурський чебачок або сонячний окунь — прибульці, які захопили майже всі водойми України та загрожують аборигенним рибам. Ще одні чужинці, які не притаманні нашій фауні, але вже давно витісняють наші рідні види — ротань і сріблястий карась, траплялися дуже рідко.
«Це може свідчити про відносно стабільний стан водойм та іхтіоценозів, а також про те, що у непорушених екосистемах чужорідним видам складно закріпитися. За результатами однієї експедиції важко робити висновки, але сподіваємося, що такі дослідження будуть продовжуватися і сприятимуть кращому розумінню видового складу та екології риб у межах Чорнобильського заповідника», — розповіли науковці.
Зазначається, що особливістю цьогорічних досліджень стало використання різновічкової зябрової сітки, яка відповідає європейському стандарту EN 14 757:2015. Цей метод дозволяє отримати повнішу картину видового та розмірного складу риб, а результати співставні з міжнародними даними.
«У Чорнобильському заповіднику зробили фото ідеально замаскованих вовків».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»