Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

“Чистки” в Мін'юсті США: звільнено десятки посадовців, які працювали над справами проти Трампа — ЗМІ

“Чистки” в Мін'юсті США: звільнено десятки посадовців, які працювали над справами проти Трампа — ЗМІ
ZN.UA • 5 переглядів • 1 хв читання

Цього тижня у Міністерстві юстиції США продовжилися “чистки” серед посадовців, які займалися розслідуваннями, пов'язаними з американським президентом Дональдом Трампом і його союзниками. Мін'юст Штатів звільнив понад два десятки співробітників, які працювали над цими розслідуваннями, повідомляє CBS News, посилаючись на джерела.

Серед звільнених — посадовці, які працювали над розслідуванням колишнього спеціального прокурора Джека Сміта у справі щодо незаконного зберігання Трампом секретних документів та його намагань скасувати результати виборів у 2020 році.

За словами одного з джерел CBS, звільнено щонайменше 35 співробітників Міністерства юстиції, які працювали на Сміта над двома розслідуваннями, та ще щонайменше 15 можуть бути звільнені. Звільнено також два прокурори Мін'юсту в Північній Кароліні і Флориді. Ще троє прокурорів, які займалися розслідуванням штурму Капітолію, були звільнені в червні.

Генеральний прокурор США Пем Бонді створила спеціальну робочу групу для оцінки правоохоронної політики адміністрації попередника Трампа Джо Байдена. Група переглядає дві федеральні справи проти Трампа й вивчає переслідування учасників заворушень — прихильників Трампа, які штурмували Капітолій 6 січня 2021 року. Також робоча група переглядає судові справи проти Трампа в Нью-Йорку — судовий процес щодо виплати грошей “за мовчання” порнозірці та виконавчі дії проти Trump Organization, оголошені генеральним прокурором Нью-Йорка Летицією Джеймс.

Однією зі звільнених співробітників є Петті Гартман — спеціаліст зі зв'язків з громадськістю в ФБР та федеральній прокуратурі, яка розповсюджувала пресрелізи про понад 1500 кримінальних переслідувань, розпочатих після подій 6 січня. Гартман у понеділок, 7 липня, отримала листа від генпрокурора з повідомленням про звільнення. В коментарі CBS News Гартман попередила про продовження хвилі “чисток” всередині відомства.

"Правил більше немає. Раніше була межа, існувало дуже чітке розмежування між Білим домом і Міністерством юстиції, тому що один не повинен був втручатися в роботу іншого. Ця межа, безумовно, зникла”, — вважає Гартман. 

“Чистки” серед співробітників Міністерства юстиції, які працювали над справами після подій 6 січня, почалися незабаром після повернення Трампа до Білого дому. Трамп і його прихильники применшують наслідки штурму Капітолію та намагаються перекваліфікувати засуджених учасників заворушень на “політичних в'язнів”. Після інавгурації Трамп оголосив про масове помилування низки учасників штурму Капітолію.

Трамп роками критикував ФБР і Міністерство юстиції через розслідування, які затьмарювали його президентство, включаючи також і розслідування зв'язків між Росією і його передвиборчою кампанією 2016 року та інших справ. Під час передвиборчої кампанії він не приховував бажання помститися тим, хто “переслідував” його або “переходив йому дорогу”, неодноразово заявляючи про “внутрішніх ворогів”. 

Коли лідер країни починає відкрито боротись із судовою системою та законами, це завжди викликає запитання. До яких політичних кроків може вдатися Трамп, аби прискорити процес авторитарних перетворень у США, прогнозувала в статті “Ще одна небезпечна атака Трампа” Анна Бродські-Кроткіна.

5