Loqal – новинний агрегатор Loqal
Новини

Чи можуть під час повітряної тривоги не пустити в укриття мешканців іншого будинку

Чи можуть під час повітряної тривоги не пустити в укриття мешканців іншого будинку
Наше місто • 3 переглядів • 1 хв читання

Під час воєнного стану та регулярних повітряних тривог в Україні люди мають безумовне право на захист. Міністерство юстиції України нагадало, що заборонено відмовляти у доступі до укриттів людям, які не проживають у конкретному будинку. Це стосується всіх захисних споруд, незалежно від їхнього місця розташування, пише «Наше місто» з посиланням на «Дзеркало Тижня».

У відомстві пояснили, що об’єкти фонду захисних споруд мають стратегічне значення для безпеки громадян. Тому всі мають право на безперешкодний цілодобовий доступ до них. Це право гарантується Постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 року №138.

«Забезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до об’єктів фонду захисних споруд під час оголошення сигналів і повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, а також створення умов для життєдіяльності населення, яке укривається в таких спорудах», — йдеться в урядовому документі.

Посадові особи, які не забезпечують доступу до захисних споруд, можуть бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.

У Мін’юсті додали, що Державна служба з надзвичайних ситуацій має право складати протоколи та розглядати справи щодо таких адміністративних правопорушень.

«У разі, якщо недопуск або неналежний стан укриття призвів до травм чи загибелі людей під час повітряної тривоги, передбачене покарання — позбавлення волі на строк від 3 до 8 років», — наголосили в повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми писали: Повітряна тривога на роботі: як оплачується час в укритті та які штрафи за порушенням.

Також говорили: До 120 тис. грн на місяць: ТОП найбільш високооплачуваних вакансій у Дніпрі.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

3