Loqal – новинний агрегатор Loqal
Спорт

Челси ликует: Что пошло не так для Парижа в финале Клубного чемпионата мира?

Челси ликует: Что пошло не так для Парижа в финале Клубного чемпионата мира?
UA-Футбол • 91 переглядів • 1 хв читання

Фінальний матч Клубного чемпіонату світу, а також останній офіційний поєдинок сезону 2024/25 відбувся вчора в Іст-Резерфорді, штат Нью-Джерсі, США. У ньому зійшлися переможець Ліги конференцій та Ліги чемпіонів, такий собі Суперкубок УЄФА на мінімалках.

Рахунок та переможець вже відомі світові, але це той самий випадок, коли навіть цікавіше дізнатися спочатку результат, а потім здивувавшись дивитися гру в записі.

Фаворитизм "ПСЖ" був явний, більшість букмекерів перед грою віддавали перевагу саме їм, але ж хіба цифри прогнозистів грають у футбол? Натомість, головний тренер "Челсі" спокійно готував свою команду до фіналу. Він і так вже зробив неабиякий стрибок у результатах "аристократів" та потроху повертає колишню славу цьому клубу після заходу в нього американських інвесторів.

До речі, не кажіть любителям конспірологічних версій та теорій змов, хто вчора виграв та звідки "зростають ноги", присутність на матчі президента США Дональда Трампа теж не повинна вводити в оману.

Щодо самої гри, перші слова будуть одразу узагальненням: "Челсі" перебігали, перебили та зрештою переграли французький "ПСЖ". Підопічні Луїса Енріке діяли кволо та на диво безхарактерно як для себе. Йдеться про характер гри, а не безглузді та недоречні емоції на полі, за які футболістам охоче роздавав "гірчичники" головний арбітр Аліреза Фагані.

Але треба проговорити більш детально деякі ігрові моменти та тактичні дії обох команд, які призвели до такого неочікуваного результату – 3:0.

З самого початку поєдинку лондонські "пенсіонери" намагались сконцентрувати гру на половині поля суперника. Головне завдання було не дати парижанам забити швидкий м'яч та отримати таку звичну перевагу, яка була притаманна першим таймам гри французів протягом сезону.

При контролі м'яча захисниками "ПСЖ" на власній частині поля правий та лівий крайні півзахисники англійців звужувались та, окрім того що утворювали перевагу в центрі поля, також грали 2 в 1 з хавбеками парижан. Вітінья та Жоау Невеш мали обмаль вільного простору та не могли "спокійно дихати".

Щоб не "втрачати позицію", Мареска випустив у стартовому складі одразу двох номінально правих захисників, тож Мало Гюсто не так часто доводилося заходити грати в центр поля, бо там був капітан Ріс Джеймс. Натомість Гюсто міг більше сконцентруватися на оборонній роботі та протистоянню з Кварацхелією.

Коли французи атакували, лівий вінгер "Челсі" Педру Нету йшов діяти з правим вінгером суперника, фактично "сідаючи" на позицію лівого захисника. Марк Кукурелья не випадав з оборонної лінії, а забирав атакуючого півзахисника "ПСЖ". Ось вам і виходить суперкомпактний захист, але при цьому не надто "низький блок".

Голи-близнюки, які "заколотив" Коул Палмер з "катбек-зони", хоч передачі прийшли не з флангу, але гравець "Челсі" все одно ніби вловив другий темп та був наодинці в момент удару, завдали дуже серйозного потрясіння для паризької команди.

Звичайно, гра могла піти за іншим сценарієм, але всьому виною дії іспанського голкіпера "синіх" Роберта Санчеса. Кіпер декілька разів протягом першого тайму виконав прекрасні сейви, залишивши свою команду "на коні".

На другий тайм команди вийшли вже з перевагою в три м'ячі на користь лондонців, бо невгамовний Жоао Педро в кінці тайму звів шанси суперників на звитягу в цьому двобої до мінімуму. Нагадаю, це його третій матч за клуб, другий в основі, а в нього вже є три забиті голи.

Парижани, отримавши "на горіхи" в роздягальні від Луїса Енріке, почали більше тримати м'яч та трохи відчули себе господарями ситуації. Проте "Челсі" знайшов свою гру через виноси м'яча свого голкіпера. Санчес неодноразово започатковував атаку першим пасом одразу в кінцеву третину поля "ПСЖ".

"Паризькі принци" били з відстані та намагались зловити суперника в перехідних фазах, але то голкіпер виручав, то акробатичні стрибки Гюсто, ніби з якогось Тхеквондо, врешті повертали м'яч "аристократам". Час йшов, рахунок не змінювався.

Окрім кількох сутичок, глобального штурму від гравців "ПСЖ" не було. Підопічні Енцо Марески спокійно довели матч до перемоги, ставши, якщо враховувати статус турніру, найкращою командою світу. Можна багато сперечатися з цього приводу, але Клубний чемпіонат світу дав щось своє, щось цікаве, нове та деколи екзотичне. Тож, констатуємо – "Челсі" перший переможець оновленого Клубного чемпіонату світу.

91