Мабуть, навіть найбільш оптимістичні фанати Олександра Усика розуміють, що, на жаль, їхній кумир перебуває на заключному етапі своєї кар’єри. Цей сумний момент для усіх українських вболівальників – питання кількох років. Ось чому кожен бій Усика зараз активно обговорюють у контексті того, наскільки той чи інший поєдинок важливий та значущий для кар’єри та спадщини Олександра загалом. Звісно, ці питання виникли й у розрізі його майбутнього бою із Даніелем Дюбуа, який пройде в ніч з 18 на 19 липня.
Так от, з одного боку, про які проблеми із мотивацією чи пошуком викликів можна взагалі говорити, якщо цей бій буде не просто об’єднувальним, а за звання абсолютного чемпіона світу з боксу (один із чотирьох поясів Усика рік тому перейшов до Дюбуа через формальні правила федерацій боксу). Що може сильніше вплинути на славу боксера, ніж звання "абсолюта", ще й у королівському дивізіоні? Звісно, сильніше вплинути може лише той факт, якщо цей статус ти можеш отримати вже втретє. Перший раз Олександр брав цю планку ще у "крузервейті", а минулого року володів усіма поясами у "супертяжах".
Здавалося б, немає жодного привода, щоб сумніватись у важливості цього поєдинку для самого Усика, але давайте будемо відвертими, бій із Дюбуа – це крок назад для українця. Даніель не вражає рівнем опозиції та головне статусом, особливо після впевнених перемог українця над Тайсоном Ф'юрі чи праймовим Ентоні Джошуа. То чому ж тоді Усик все ж прийняв цей виклик? Лише через бажання повернути втрачений без бою пояс IBF? Чи, можливо, є й інші причини, чому майбутній бій все ж потрібен Олександру…
Заруба двох бійців, які відверто ненавидять один одного - чи може щось бути краще для нейтральних фанатів боксу? Навряд! Майбутній Реванш Усика і Дюбуа підходить під цей опис. Так, можливо, "ненависть" – занадто голосне слово, але про серйозний конфлікт між боксерами можна говорити сміливо. У цій статті не будемо детально зупинятись на історії із суперечливим ударом британця, якого той завдав у п’ятому раунді першого поєдинку, адже про це ми детально говорили у нашій минулій статті, що присвячена цій події. Зараз згадаємо лише одну зухвалу цитату британця:
"Це бій, якого я хотів і вимагав, і тепер у мене є шанс поквитатися з Олександром Усиком. Я повинен був виграти перший бій, але мені було відмовлено в цьому рішенням рефері, так що цього разу я не зроблю помилку перед моїми людьми на національному стадіоні в моєму рідному місті. Тепер я сильніший і небезпечніший, і Усик сам в цьому переконається 19 липня".
Мабуть, не варто навіть нагадувати вам, що Олександр має зовсім іншу думку щодо цього удару та й справедливості першого поєдинку загалом, тому ця ситуація не раз ставала приводом для словесних конфліктів між бійцями на спільних інтерв’ю чи шоу.
Потім була перша офіційна битва поглядів перед реваншем на "Уемблі", яка раптово завершилася поштовхом від Дюбуа. Даніель навздогін ще й назвав Усика "боягузом", а через деякий час в інтерв'ю пояснив свою зухвалість так:
"Я не можу дочекатися, щоб повернутися знову з ним на ринг, поговорити з ним своїми кулаками, щоб торжествувала справедливість".
Усик відповів тим, що спочатку приніс Дюбуа роздрукований кадр того самого моменту з проханням залишити автограф, демонстрував на пресконференції книжку "Уроки боксу", а ще після першої битви поглядів колишній абсолютний чемпіон раптово запропонував побитися на вулиці, звернувшись до сина тренера Дюбуа:
"Ваш боєць вдарив мене нижче пояса. Якщо ви хочете, після бою ми зустрінемося в центрі Лондона. Від вашої команди чотири людини та від моєї команди чотири людини, і ми зарубаємося на кулаках".
Дон Чарльз Джордж Фокс тут же відповів:
"Нам це подобається. Повір мені, бокс є бокс, але в реальному житті, в справжній бійці я вдарю тебе так, що очі вилетять з голови. Тому краще залишайся в боксі".
Команда Дюбуа не лише прийняв виклик українця, а ще й нагнітала обстановку й іншими своїми екстравагантними цитатами, ба більше, тренер британця навіть звинуватив українця у зв'язках з боксерськими федераціями та суддями:
"Як тренер з боксу я відчуваю до тебе (до Усика) величезну повагу, але мене розчаровує, що ти можеш впасти так низько, щоб видрукувати реальний кадр, який змусив тебе тремтіти, який зафіксував твою гру того вечора... Ти заслуговуєш премії "Оскар" або "Еммі" за свій виступ. Коли досягаєте певного рівня, до вас стають більш прихильними, і рефері на той момент вже був упередженим".
Проте, на нашу думку, команда Дюбуа підіймає градус протистояння далеко не лише через скандальний перший бій. І навіть не тому, що британець вірить, що може таким чином тиснути на свого досвідченого опонента психологічно – це взагалі повний абсурд! Ми вважаємо, тут криється куди більш прагматичний підхід.
На папері, попри останні успіхи Дюбуа та його перемоги над іменитими боксерами, цей реванш досі виглядає поєдинком з очевидним фаворитом та очевидним аутсайдером. Цю тенденцію своїми грошима підтверджують й букмекери, які виставили коефіцієнти, згідно з якими, ймовірність перемоги українця сягає 75%.
Проте справа не лише в інтризі. Поєдинку також не дуже вистачає пафосної вивіски. Якщо з ім’ям Усика все окей, то Дюбуа явно поступається популярністю колишнім опонентам українця. Звісно, за такого розкладу команда британця та сам Даніель намагаються максимально прогріти ажіотаж боксерської та нейтральної спільноти до цього реваншу. Для цього вони обрали найпростіший шлях - агресивна розкрутка зі звинуваченнями, образами та погрозами чинному "королю" від претендента. Ймовірно, британець поставив на кін свою репутацію та ім’я, тому, у разі поразки, Дюбуа може прославитись звичайним хвальком і базікалом.
Роботу команди Олександра Усика можна назвати ідеальною у багатьох значеннях. Починаючи від організації тренувального процесу, закінчуючи медійним освітленням життя українського боксера. Але окремо точно варто зазначити те, як грамотно побудована фінансова стратегія у менеджерів українського бійця. Усик, після отримання світової популярності та визнання, почав вправно монетизувати свою спортивну успішність. Після переходу до суперважкого дивізіону у нього стрімко зросли гонорари – майже кожен його наступний бій був дорожчим, ніж попередній.
Наприклад, першу зарубу із Тайсоном Ф'юрі довго не вдавалось організувати саме через розбіжності щодо призових для бійців. Українець тоді дуже хотів та потребував поєдинку із циганським королем, але його команда не квапилась приймати відверто принизливі умови, запропоновані британцем. Звісно, популярність Тайсона була на той момент значно вищою та й своїм зухвалим треш-толком саме він виступав медійним локомотивом тієї історії, але, ймовірно, саме цей конкретний випадок був більше не про гроші, а про повагу й визнання. Виходити на бій із рівним тобі суперником, але отримати грошей менше за нього ледь не у десять разів було б принизливо. У підсумку свою позицію Усик та його представники відстояли, тому бій відбувся на більш рівних умовах, хоч британець й отримав удвічі більше вічно зелених банкнот (45 млн/114 млн).
Ситуація перед реваншем з циганським королем була вже зовсім іншою, адже Усик підходив до нього переможцем першого бою, тому здобути жирніший контракт було вже легше – 115 млн проти 75 млн на користь українця. Зараз же, прийнявши пропозицію реваншу на Уемблі від Дюбуа, Олександр отримав можливість провести найбільш касовий (поки що) бій у своїй кар’єрі.
Коли у ЗМІ почала з'являтися інформація про гонорари суперників, то цифри здалися не просто великими, а по-справжньому космічними. Отож загальний гонорар за поєдинок складе близько $ 200 млн. При цьому Усику, звісно, дістанеться більше - $ 132 млн, а Дюбуа забере решту - $ 68 млн. Таким чином, цей бій стане найприбутковішим для Олександра за всю його професійну кар'єру.
А якщо говорити про рекордні грошові показники за один конкретний бій, то поступове просування Олександра до вершини цього грошового рейтингу також триває. Перед реваншем з Дюбуа він був п'ятим в історії. Зараз Усик обійде Макгрегора ($ 130 млн) і впритул наблизиться до трійки лідерів. Щоправда, гонорари Флойда Мейвезера виглядають недосяжними. Сумарно за дві перемоги в боях проти Менні Пак'яо і Конора він заробив $ 530 млн ($ 280 млн і $ 250 млн відповідно). А ось того ж таки Пак'яо Усик обігнати ще цілком може. Після поразки від Флойда філіппінець отримав $ 150 млн. Якщо Олександр не повісить рукавички на цвях найближчим часом та продовжить виступати на найвищому рівні, він цілком може подолати цю позначку.
До речі, якщо ми вже заговорили про можливе завершення кар’єри Усика, то саме фінансовий фактор може заспокоїти фанатів українського боксера. Звичайно, Олександр дбає й про свою боксерську спадщину, й про славу, й про кількість поясів, але не можна недооцінювати фінансову мотивацію спортсменів. Олександр тільки в останні кілька років почав отримувати контракти такого рівня, тому найближчим часом навряд чи захоче йти на пенсію. Ба більше, можна вже зараз намітити два наступних поєдинки, які можуть допомогти Усику в оновлені своїх грошових рекордів. Само собою, мова йде про ймовірну трилогію із Ф'юрі, а також цілком реально виглядає сценарій з одіозним та популярним блогером Джейком Полом, який постійно висловлює бажання вийти на ринг з Олександром. Непоганий план, який нас (фанатів Усика) цілком задовольняє!