Біля озера Лебедине в Дарницькому районі Києва розцвіли дикі орхідеї – дуже рідкісні квіти, які занесені до Червоної книги. Помилуватися дивом природи може кожен охочий.
Про це КВ стало відомо з повідомлення Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).
“Біля озера Лебедине в Дарницькому районі Києва недалеко від проспекту Бажана розцвіли дикі орхідеї дивовижної краси. Це коручки болотні, дуже рідкісні квіти, вони занесені до Червоної книги. Їх там кілька десятків. Запрошуємо всіх киян помилуватися цим дивом природи”, – повідомив керівник КЕКЦ Володимир Борейко.
На фото: дика орхідея або коручка болотна на озері Лебединому
Він розповів, що п’ять років тому ці квіти опинилися загрозою знищення через роботи з благоустрою на березі озера: місце, де росли орхідеї, планували залити бетоном. Тоді за ініціативи КЕКЦ на той час керівник КП «Київзеленбуд» Олексій Король зупинив будівельні роботи і дав команду архітекторам переробити проєкт благоустрою берега.
На фото: інформаційна табличка на місці зростання диких орхідей
“Місце, де вони ростуть, було обгороджено ажурним парканчиком, поставлено пояснювальні аншлаги, щоб орхідеї не турбувати, над ними було побудовано місток. Через п’ять років ми (1 липня 2025 р.) ми знову прийшли до орхідей. Вони прекрасно себе почувають і починають розквітати. Ба більше, ми знайшли тут ще один вид червонокнижних орхідей – пальчастокорінника м’ясочервоного. Напевно, це єдиний випадок, коли в Києві так вдало вдалося від будівництва врятувати дику природу. У всіх інших випадках вона жорстоко знищується”, – розповів Володимир Борейко.
Разом з тим він наголосив, що місце зростання диких орхідей на озері Лебедине досі не вдається заповісти через блокування створення нових територій та об’єктів природно-заповідного фонду – рішенням Київради від 30.04.2024 року № 476/8442 щодо розгляду відповідних клопотань. На сьогодні триває ініційований екологами судовий процес щодо скасування цього рішення.
Читайте: З початку 2024 року Київрадою не створено жодної території чи об’єкту природно-заповідного фонду, – КМДА