Від початку повномасштабного вторгнення звернень до психологів та психіатрів стало значно більше. Підвищена тривожність, панічні атаки та посттравматичний стресовий розлад стали реаліями не лише для військових, а й для цивільних. У Дніпрі Центр ментального здоров’я став осередком підтримки для тих, хто переживає психологічні наслідки війни, розповідає «Наше місто».
-Людина бачить уламок ракети за вікном, розуміє, що це дуже небезпечно, — каже керівниця Центру ментального здоров’я Вікторія Вікторівна. — І такі пацієнти йдуть до нас. Бо їх переповнює невимовний страх. Якщо не дати йому вихід — він почне руйнувати зсередини.
У рамках програми «Ти як?» Центр співпрацює з іншими службами.
-Якщо ми не можемо надати допомогу у повному обсязі, ми направляємо до відповідних служб, — додає Вікторія Вікторівна. – Це дозволяє забезпечити комплексну підтримку, включаючи соціальні, медичні та юридичні послуги.
Війна посилила психологічні проблеми українців, а придушення емоцій може мати серйозні наслідки.
-Емоції сховати неможливо, — наголошує Вікторія Вікторівна. — Якщо ми стримуємо хоча б одну емоцію, автоматично пригнічуються всі інші — радість, смуток, увесь спектр. Невисловлена емоція осідає на рівні тіла. І через це страждають різні органи та системи організму.
Часто люди звертаються до Центру з фізичними скаргами, такими як біль у серці чи головний біль, але причина виявляється психологічною.
-Людина обстежувалася всюди, приходить до нас, і ми надаємо допомогу, — каже керівниця Центру. — Зникають не лише психологічні, а й фізичні симптоми.
Центр ментального здоров’я у Дніпрі став важливим осередком підтримки в умовах війни, допомагаючи людям справлятися з психологічними травмами та повертатися до нормального життя.
Раніше ми писали: Чому важливо дбати про своє ментальне здоров’я: коментар медиків з Дніпра.
Категорія: Війна, Інтерв'ю, Новини Дніпра, Новини здоров'я Дніпра, Райони Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Тема дня
Позначки: Головне, Здоров'я, Новини медицини Дніпра