Loqal – новинний агрегатор Loqal
Спорт

Акценты. Чего ждать от УПЛ в новом сезоне?

Акценты. Чего ждать от УПЛ в новом сезоне?
UA-Футбол • 4 переглядів • 1 хв читання

Для тих, хто не знає. Автор блогу вже багато років дивиться чемпіонат України практично у повному обсязі. Це дає йому підстави висловлювати свою суб'єктивну думку на цю тему. При цьому він усвідомлює те, що дивитися - автоматично не означає: досконально розбиратися в предметі.

Тому тут не буде претензій на експертизу та авторитетних прогнозів. Я просто ділюся з вами своїми спостереженнями, відчуттями та припущеннями. Цікаво було б дізнатися, наскільки вони не збігаються з вашими. Тут справді йтиметься про очікування - ті, що сформувалися на базі глядацького досвіду.

На жаль, новий сезон не обіцяє нам очевидного прогресу УПЛ. Скоріше навпаки, тенденція воєнних років однозначна: рух униз. Це жорстока правда, яку складно прийняти, особливо коли спостерігаєш за нею збоку - не чуючи виття тривог і не бачачи результатів обстрілів. Начебто наш футбол існує поза війною.

А тому планка наших очікувань має бути на реальній і досить невисокій висоті. Насамперед це стосується участі в міжнародних змаганнях. Однак і не в останню – до внутрішнього чемпіонату, чий рівень і визначає здатність до конкуренції у тій же Європі.

Пропоную розпочати розмову з нижнього полюса турнірної таблиці. Розумію, що мої міркування про прибульців із Першої ліги будуть досить умоглядними: її я так уважно не вивчав. І все ж гадаю, що останній призов швидше поповнить, ніж посилить УПЛ. Можливо, за винятком "Металіста 1925", але це не факт.

Дебютанти "вишки" люблять говорити про те, що кордони між нею та Першою лігою фактично стерлися. І це гірка істина, бо відбувається це не за рахунок підвищення майстерності нижніх – за рахунок ослаблення та зниження рівня верхніх. Проте, вважаю, що щодо ситуації на сьогодні новачків в УПЛ може чекати незавидна доля.

Мені здається, що "Кудрівці" та "Полтаві" буде складно змагатися з досвідченими бійцями, навіть якщо в першій частині сезону вони будуть здаватися нам здатними на це і обростуть якимись очками. Швидше тут багато залежатиме від того, чи не піде на дно хтось із конкурентів сам, як це було з “Чорноморцем” та “Ворсклою”.

З іншого боку, хто його знає, до якої позначки може дійти природний регрес старожилів ліги на тлі ейфорії дебютантів? І все-таки, для мене ця парочка – перші кандидати на виліт, за принципом: ми з лісу вийшли та одразу зайшли.

Не помічав за собою якоїсь упередженості по відношенню до “Оболоні”, але чомусь завзято відводжу їй місце в рядах борців за місце під сонцем УПЛ. Фінішний спурт минулого сезону став можливим за рахунок синхронного провалу відразу кількох потенційно сильніших команд. Та й головний творець того успіху вже не в клубі.

Словом, бачу "пивоварів" у районі плей-офф за виживання. І поки гідним їх візаві є “Епіцентр”. Команда впевнено виграла Першу лігу, лунають компліменти її коучу Нагорняку. А сам він заявляв про те, що господарям клубу не чужі амбіції, і його бюджет буде на рівні УПЛ. Це все так, але.

Коли на такому райдужному фоні клуб відпускає свого лідера атаки, а останні відомі мені придбання – з шостої іспанської ліги та чемпіонату Андорри, це якось не гріє. Однак припускаю, що з намальованої мною нижньої четвірки піднятися вище здатний саме "Епіцентр". Як цілісний ігровий організм.

Чиє місце він тоді займе в четвірці "нижче за середнє"? У ній я бачу колективи, що розсипаються, яким за ідеєю впасти ще нижче не повинен дозволити клубно-турнірний досвід. Насамперед, мабуть, це "Рух", з якого вже вискребли фактично все, що має кадрову цінність. І куди повернувся ну такий собі у минулому тренер.

У другу чергу - "Олександрія", від віце-чемпіонського складу якої залишилися одні спогади. Саме про такі випадки кажуть: що вище злетиш, то болючіше падати. Цілком допускаю падіння за межі десятки найкращих. Знову ж таки молодий фахівець, який дебютує на такому рівні. Господи, їм же ще й до Європи…

Не завидні, в принципі, й перспективи того самого “Вереса”, який втратив чи не всіх своїх лідерів атаки. І якщо я ставлю його вище за всі перераховані команди, то тільки через стабільність тренерської позиції. От і подивимося, до речі, на що здатний Шандрук у кадрових умовах, що погіршились.

Але абсолютно всі ці сім місць повинен залишити позаду благополучний "Колос", що повернув свого успішного коуча. Костишин та Ковалівка - це воістину шлюб, що відбувся на небесах. І після кадрових коригувань і точкового посилення складу вони цілком можуть потіснити декого і вище.

Кого саме? Про це давайте поговоримо наступного разу. Далі буде…

4